HI-TECH SABRINA INC. (Corporation# 3009882) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 24, 1994.
| Corporation ID | 3009882 |
| Business Number | 884995754 |
| Corporation Name | HI-TECH SABRINA INC. |
| Registered Office Address |
960 Place De La Corniche Saint-bruno QC J3V 6E4 |
| Incorporation Date | 1994-02-24 |
| Dissolution Date | 2000-03-06 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 4 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ROGER CASAVANT | 267 RUE JEAN-CHARLES-MICHAUD, SAINT-BASILE-LE-GRAND QC J3N 1E3, Canada |
| MICHEL MENARD | 960 PLACE DE LA CORNICHE, SAINT-BRUNO QC J3V 6E4, Canada |
| ANDRES VON PODOLSKY | AVDA, PEDRALBES, 63, BAJOS A, 08034, BARCELONA , Spain |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1994-02-24 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1994-02-23 | 1994-02-24 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1994-02-24 | current | 960 Place De La Corniche, Saint-bruno, QC J3V 6E4 |
| Name | 1994-02-24 | current | HI-TECH SABRINA INC. |
| Status | 2000-03-06 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1996-06-01 | 2000-03-06 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1994-02-24 | 1996-06-01 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2000-03-06 | Dissolution | Section: 212 |
| 1994-02-24 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 960 PLACE DE LA CORNICHE |
| City | SAINT-BRUNO |
| Province | QC |
| Postal Code | J3V 6E4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3162681 Canada Inc. | 960 Place De La Corniche, St-bruno, QC J3V 6E4 | 1995-07-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Domotic A.t.r. International Inc. | 1440 Des Alouettes, St-bruno De Montarville, QC J3V 6E4 | 1994-11-25 |
| 151506 Canada Inc. | 1440 Rue Des Alouettes, St-bruno, QC J3V 6E4 | 1986-08-20 |
| 2987945 Canada Inc. | 1440 Des Alouettes, St-bruno, QC J3V 6E4 | 1993-12-22 |
| Gestion Utilimak Inc. | 1440 Des Alouettes, St-bruno, QC J3V 6E4 | 1994-02-21 |
| 3023397 Canada Inc. | 1440 Des Alouettes, St-bruno, QC J3V 6E4 | 1994-04-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion M.s.j. Inc. | 3217 Rue De L'hamamelis, St-bruno, QC J3V 0A3 | 2015-07-14 |
| Tube4 Conveyor Inc. | 3172 Rue Hamamelis, St-bruno De Montarville, QC J3V 0A3 | 2014-09-24 |
| 6363938 Canada Inc. | 3162 Rue De L'hamamГ€lis, St Bruno, QC J3V 0A3 | 2005-03-16 |
| Les Placements Yves Baillargeon Ltee | 3305, Rue De L'aronia, Saint-bruno-de-montarville, QC J3V 0A4 | 1980-05-12 |
| Sokologistik Inc. | 3010, Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2013-08-28 |
| Camapro Services Inc. | 3141, Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2008-08-22 |
| 6798641 Canada Inc. | 3081 Rue Du Gadelier, Saint-bruno, QC J3V 0A5 | 2007-06-29 |
| Camapro Solutions Inc. | 3141 Rue Du Gadelier, Saint Bruno, QC J3V 0A5 | 2006-11-30 |
| Virtual Eye Care Md Inc. | 3200 Blv. De Boucherville, St-bruno, QC J3V 0A5 | 2006-06-07 |
| Virtual Eyes Md Inc. | 3200 Blv. De Bourcheville, St. Bruno, QC J3V 0A5 | 2006-04-21 |
| Find all corporations in postal code J3V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ROGER CASAVANT | 267 RUE JEAN-CHARLES-MICHAUD, SAINT-BASILE-LE-GRAND QC J3N 1E3, Canada |
| MICHEL MENARD | 960 PLACE DE LA CORNICHE, SAINT-BRUNO QC J3V 6E4, Canada |
| ANDRES VON PODOLSKY | AVDA, PEDRALBES, 63, BAJOS A, 08034, BARCELONA , Spain |
| City | SAINT-BRUNO |
| Post Code | J3V6E4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Construction Acier Et Metal Sabrina Limitee | 5375 Pare Street, Suite 250, Montreal, QC H4P 1P7 | 1978-02-14 |
| La Fondation Sabrina & Camillo D'alesio | 303b Brighton Drive, Beaconsfield, QC H9W 2L9 | 2003-10-27 |
| Kbs Inc. | 77 Sabrina Drive, Toronto, ON M9R 2J8 | 2018-07-06 |
| Societe Upsilon De Commerce International Tech (suci Tech) Inc. | 1 Place Ville Marie, Suite 2330, Montreal, QC H3B 3M5 | 1997-11-19 |
| 7110481 Canada Inc. | 5 404 Sabrina Rd Sw, Calgary, AB T2W 1P9 | 2009-02-27 |
| Brakeboss Inc. | 121 Sabrina Crescent, Kitchener, ON N2P 1Y8 | 2008-06-05 |
| 6643400 Canada Inc. | 660 Rue Sabrina, Laval, QC H7R 0B1 | 2006-10-18 |
| Thextremer Inc. | 30 Sabrina Drive, Toronto, ON M9R 2J5 | 2018-05-03 |
| Medina Mechanical Inc. | 56 Sabrina, Kitchener, ON N2P 1Y6 | 2013-04-06 |
| 7291426 Canada Inc. | 688, Rue Sabrina, Laval, QC H7R 0B1 | 2009-12-07 |
Please comment or provide details below to improve the information on HI-TECH SABRINA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.