GESTION ZERMINATOR INC. (Corporation# 3009556) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 1994.
| Corporation ID | 3009556 |
| Business Number | 899337844 |
| Corporation Name |
GESTION ZERMINATOR INC. ZERMINATOR HOLDINGS INC. |
| Registered Office Address |
47 Alouette Dollard-des-ormeaux QC H9A 3H3 |
| Incorporation Date | 1994-02-21 |
| Dissolution Date | 2018-04-03 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 6 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ORIT EISENBERG | 47 ALOUETTE, DOLLARD-DES-ORMEAUX QC H9A 3H3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1994-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1994-02-20 | 1994-02-21 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2014-10-10 | current | 47 Alouette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 |
| Address | 2012-06-27 | 2014-10-10 | 50 Barnett, Apartment 403, Dollard Des Ormeaux, QC H9G 3C7 |
| Address | 2006-10-26 | 2012-06-27 | 4500 Cousens, St. Laurent, QC H4S 1X6 |
| Address | 1994-02-21 | 2006-10-26 | 1219 Montee De Liesse, St. Laurent, QC H4S 1J7 |
| Name | 1994-02-21 | current | GESTION ZERMINATOR INC. |
| Name | 1994-02-21 | current | ZERMINATOR HOLDINGS INC. |
| Status | 2018-04-03 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1994-02-21 | 2018-04-03 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2018-04-03 | Dissolution | Section: 210(3) |
| 2007-10-11 | Amendment / Modification | |
| 1994-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2015 | 2014-10-31 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 47 ALOUETTE |
| City | DOLLARD-DES-ORMEAUX |
| Province | QC |
| Postal Code | H9A 3H3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12353041 Canada Inc. | 51 Rue Alouette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2020-09-18 |
| 9053719 Canada Inc. | 42 Alouette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2014-10-16 |
| 8195960 Canada Inc. | 12 Bluejay Street, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2012-05-17 |
| Gestion Amiel Et Beauparlant Inc. | 55, Rue Alouette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2012-04-18 |
| Natfam Investments Inc. | 12 Rue Bluejay, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2010-11-08 |
| 6805591 Canada Inc. | 49 Alouette Street, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2007-07-11 |
| 4137922 Canada Inc. | 9 Bluejay, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 2003-01-09 |
| 3385582 Canada Inc. | 9 Blue Jay, Dollard Des Ormeaux, QC H9A 3H3 | 1997-06-20 |
| Majal Family Holdings Inc. | 42 Alouette Street, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 1995-05-27 |
| Les Placements Multi-state Limitee | 44 Rue Allouette, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 3H3 | 1954-11-23 |
| Find all corporations in postal code H9A 3H3 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ORIT EISENBERG | 47 ALOUETTE, DOLLARD-DES-ORMEAUX QC H9A 3H3, Canada |
| City | DOLLARD-DES-ORMEAUX |
| Post Code | H9A 3H3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Jsf Inc. | 201, Chemin Du Lac, Varennes, QC J3X 1P7 | |
| Global Management Holdings Inc. | 9275, Henri-bourassa Est, Montreal, QC H1E 1P4 | 2007-01-01 |
| F.f.e.n. Holdings Inc. | 366 Rue De Castelnau Est, MontrÉal, QC H2R 1P9 | |
| Hfm-eq Holdings Inc. | 307 Rue Tarrant, Magog, QC J1X 3P3 | 2020-12-10 |
| M.h.k. Holdings Inc. | 47 Terry Fox St., Verdun, QC H3E 1L4 | 2002-02-27 |
| Gestion Ric'art LtГ©e | 175-2333, Rue Galvani, QuГ©bec, QC G1N 4G3 | 2014-02-13 |
| Gestion Consult Holdings M.l. Inc. | 588, Landry, Rockland, ON K4K 1K7 | 2004-12-07 |
| Gestion Ttd Inc. | 90 Vinet Street, Apt. 104, Montreal, QC H3J 2C9 | 1997-03-20 |
| Gestion Bis Inc. | 233 Netherwood Crescent, Hampstead, QC H3X 3Y6 | 2013-11-22 |
| C.h.i.s.m. Holdings Inc. | 285 Dufferin Street, Hampstead, QC H3X 2Y4 | 1982-09-23 |
Please comment or provide details below to improve the information on GESTION ZERMINATOR INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.