EUROPE DECOR GAMBAIS INC. (Corporation# 2613115) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 31, 1990.
| Corporation ID | 2613115 |
| Corporation Name | EUROPE DECOR GAMBAIS INC. |
| Registered Office Address |
6702 Rue Charest Cote St-luc, Montreal QC H4V 1B5 |
| Incorporation Date | 1990-05-31 |
| Dissolution Date | 1993-07-16 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| ANNICK GALLOT | 6702 RUE CHAREST, COTE ST-LUC QC H4V 1B5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1990-05-31 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1990-05-30 | 1990-05-31 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1990-05-31 | current | 6702 Rue Charest, Cote St-luc, Montreal, QC H4V 1B5 |
| Name | 1991-10-10 | current | EUROPE DECOR GAMBAIS INC. |
| Name | 1990-05-31 | 1991-10-10 | 173936 CANADA INC. |
| Status | 1993-07-16 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1990-05-31 | 1993-07-16 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1993-07-16 | Dissolution | |
| 1990-05-31 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 6702 RUE CHAREST |
| City | COTE ST-LUC, MONTREAL |
| Province | QC |
| Postal Code | H4V 1B5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Tibopex Import-export International Inc. | 6702 Rue Charest, Cote St-luc, QC H4V 1B5 | 1985-03-22 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Vari-serve Ltd. | 6704 Charest, Cote St. Luc, Montreal, QC H4V 1B5 | 1980-06-02 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3889084 Canada Inc. | 7005 Cote-saint-luc Rd. Cp55025 Belmore, Montreal, QC H4V 0A1 | 2001-04-24 |
| Bb People Helping People Foundation | 7171 CГґte Saint-luc Road, CГґte Saint-luc, QC H4V 0A5 | 2015-11-12 |
| 11620479 Canada Inc. | 6527, Baily Road, Montreal, QC H4V 1A1 | 2019-09-11 |
| We Love Frenchies Canada Inc. | 6509, Chemin Baily, CГґte-saint-luc, QC H4V 1A1 | 2019-04-05 |
| 10047864 Canada Inc. | 6525 Baily Road, Cote St-luc, QC H4V 1A1 | 2017-01-04 |
| 8936285 Canada Inc. | 6521 Baily Road., Cote St.luc, QC H4V 1A1 | 2014-06-26 |
| 8092591 Canada Inc. | 6543, Ch. Baily, Cote St Luc, QC H4V 1A1 | 2012-01-28 |
| 7702396 Canada Inc. | 6521 Baily Road, Cote St.luc, QC H4V 1A1 | 2010-11-17 |
| 3830721 Canada Inc. | 6527 Baily Road, Cote St. Luc, QC H4V 1A1 | 2000-11-03 |
| 8249628 Canada Inc. | 6521 Baily Road, Cote St.luc, QC H4V 1A1 | 2012-07-12 |
| Find all corporations in postal code H4V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| ANNICK GALLOT | 6702 RUE CHAREST, COTE ST-LUC QC H4V 1B5, Canada |
| City | COTE ST-LUC, MONTREAL |
| Post Code | H4V1B5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Societe De Portefeuille J.w.j.s. Europe Inc. | 2000 Peel St, Suite 900, Montreal, QC H3A 2W5 | 1993-07-30 |
| Cqi-med Europe De L'est C.e.i. Inc. | 1555 Rue Peel, 12e Etage, Montreal, QC H3A 1X6 | 1996-08-09 |
| Les Canadiens En Europe | 2000, Ave Mcgill College, Bur. 250, Montreal, QC H3A 3H3 | 1999-08-20 |
| Dmr Group (europe) Inc. | 1000 Rue Sherbrooke Ouest, Bureau 1400, Montreal, QC H3A 3R2 | 1987-03-11 |
| Les Clefs De L'europe Inc. | 71 Boyd Avenue, Toronto, ON M9N 2C8 | 1993-07-26 |
| Teleglobe Holdings (europe) Inc. | 1000 De La GauchetiГ€re St. West, Suite 1800, Montreal, QC H3B 4X5 | 2001-12-04 |
| Media Plus Europe Zbm Inc. | 56 Rue Pasteur, Dollard-des-ormeaux, QC H9A 1M2 | 2019-02-21 |
| Wilderness-adventure Quebec-europe Corporation | 1328 Rue D'osaka, Laval, QC H7P 3T8 | 1991-06-25 |
| Sports Expertises Et Conseils (europe) Inc. | 1134 Ste-catherine Ouest, Suite 710, Montreal, QC H3B 1H4 | 2000-12-19 |
| Fondation Transatlantique Canada Europe | 29 Winthorpe Road, Toronto, ON M4E 2Y5 | 1998-07-20 |
Please comment or provide details below to improve the information on EUROPE DECOR GAMBAIS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.