Koztom Integrations Inc. (Corporation# 2516403) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is September 13, 1989.
| Corporation ID | 2516403 |
| Business Number | 125506840 |
| Corporation Name | Koztom Integrations Inc. |
| Registered Office Address |
4695 Beaconsfield Montreal QC H4A 2H8 |
| Incorporation Date | 1989-09-13 |
| Dissolution Date | 2009-07-23 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| KOZDRAK MACIEJ | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| JACEK KOZDRAK | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| BOGUMILA KOZDRAK | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1989-09-13 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1989-09-12 | 1989-09-13 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1989-09-13 | current | 4695 Beaconsfield, Montreal, QC H4A 2H8 |
| Name | 2008-03-04 | current | Koztom Integrations Inc. |
| Name | 1989-09-13 | 2008-03-04 | 168390 CANADA INC. |
| Status | 2009-07-23 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 2009-02-11 | 2009-07-23 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1997-06-30 | 2009-02-11 | Active / Actif |
| Status | 1993-01-01 | 1997-06-30 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2009-07-23 | Dissolution | Section: 212 |
| 2008-03-04 | Amendment / Modification | Name Changed. |
| 1989-09-13 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2006 | 2007-04-13 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2005 | 2006-05-26 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| 2004 | 2005-04-29 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| C.i.p.a. Data System Inc. | 4605 Beaconsfield Avenue, Notre-dame-de-grace, QC H4A 2H8 | 1986-08-22 |
| Service Sanitaire Gi-gi Inc. | 4625 Beaconsfield, Notre-dame De Graces, Montreal, QC H4A 2H8 | 1979-11-27 |
| Corinthian Construction Company Limited | 4605 Beaconsfield Ave., Montreal, QC H4A 2H8 | 1927-02-02 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mda Initiatives Ltd. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2009-04-08 |
| Rent-buy-sell Property Inc. | 4545, Girouard (suite 404), Montreal, QC H4A 0A1 | 2005-06-27 |
| Bestselfinitiative Inc. | 4545 Girouard #404, Montreal, QC H4A 0A1 | 2010-01-18 |
| 11280171 Canada Inc. | #103, 2036 Avenue Wilson, Montreal, QC H4A 0A2 | 2019-03-03 |
| 10486680 Canada Inc. | 102 - 2028, Avenue Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A2 | 2017-11-08 |
| D & L Healing Foundation | 2028 Wilson Ave. #103, Montreal, QC H4A 0A2 | 2011-09-15 |
| Ccs Cybernod Computer Services Inc. | 103-2036 Wilson Avenue, MontrÉal, QC H4A 0A2 | 2009-11-18 |
| 12355469 Canada Inc. | 2025 Av Wilson, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2020-09-20 |
| 12036142 Canada Inc. | 102-2025 Av Wilson, Montreal, QC H4A 0A3 | 2020-05-02 |
| Demoskratos | 2025 Avenue Wilson, Apt 102, MontrГ©al, QC H4A 0A3 | 2018-03-20 |
| Find all corporations in postal code H4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| KOZDRAK MACIEJ | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| JACEK KOZDRAK | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| BOGUMILA KOZDRAK | 4695 BEACONSFIELD, MONTREAL QC H4A 2H8, Canada |
| City | MONTREAL |
| Post Code | H4A2H8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Bpm Integrations Inc. | 1444 Bayshire Drive, Oakville, ON L6H 6E7 | 2007-05-29 |
| Dnh Network Integrations Inc. | 563 Gilmour Street, Apt. 2, Ottawa, ON K1R 5L5 | 2000-03-23 |
| Walkertel Integrations Inc. | 40 Peikoff Crescent, Ottawa, ON K2K 3K8 | 2009-07-23 |
| Bamcom Business Integrations Ltd. | 8 Braeside Court, Dartmouth, NS B2X 3M9 | 2003-06-20 |
| Apex Security Integrations Inc. | 30 Poet Lane, Ottawa, ON K2K 1R4 | 2020-03-14 |
| Capavial Technological Integrations Incorporated | 95 Twyford St., Ottawa, ON K1V 1Z4 | 2006-03-20 |
| Ingga Integrations Inc. | 3160 Larry Crescent, Oakville, ON L6M 0T1 | 2015-10-19 |
| Green Integrations Inc. | 5109 Steeles Ave. W., Unit 106a, Toronto, ON M9L 2Y8 | 2013-02-11 |
| Real Time Integrations Inc. | 2954a Line 34, Gads Hill, ON N0K 1J0 | 2018-11-09 |
| Selenite Integrations Ltd. | 2490 Varley Lane, West Vancouver, BC V7S 3H5 | 2019-06-10 |
Please comment or provide details below to improve the information on Koztom Integrations Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.