Thomas Welt Consultant Inc. (Corporation# 2412993) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is December 14, 1988.
| Corporation ID | 2412993 |
| Business Number | 876709791 |
| Corporation Name | Thomas Welt Consultant Inc. |
| Registered Office Address |
3415 Somerset Ville St-laurent QC H4K 1R7 |
| Incorporation Date | 1988-12-14 |
| Dissolution Date | 1991-07-04 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| THOMAS WELT | 3415 SOMERSET, VILLE ST-LAURENT QC H4K 1R7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1988-12-14 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1988-12-13 | 1988-12-14 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1988-12-14 | current | 3415 Somerset, Ville St-laurent, QC H4K 1R7 |
| Name | 1988-12-14 | current | Thomas Welt Consultant Inc. |
| Status | 1991-07-04 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1988-12-14 | 1991-07-04 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1991-07-04 | Dissolution | |
| 1988-12-14 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 3415 SOMERSET |
| City | VILLE ST-LAURENT |
| Province | QC |
| Postal Code | H4K 1R7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Ranya Inc. | 7777, Rue Henri-bÉland, Montreal, QC H4K 1A1 | |
| Gestion Peter Nasri Inc. | 7777 Henri-bГ©land Avenue, Montreal, QC H4K 1A1 | |
| Drukpa Canada | 7560 Rue BГ©ique, MontrГ©al, QC H4K 1A3 | 2018-02-02 |
| 9815180 Canada Inc. | 7570, Rue BÉique, MontrÉal, QC H4K 1A3 | 2016-06-30 |
| 6034969 Canada Inc. | 7550 Rue Beique, Montreal, QC H4K 1A3 | 2002-11-06 |
| 135694 Canada Inc. | 7570 Rue BÉique, MontrÉal, QC H4K 1A3 | 1984-09-20 |
| International Council for The Abolition of Land Mines (i.c.a.l.m.) | 6257 Gouin O., Suite#8, Montreal, QC H4K 1A7 | 2001-04-20 |
| 2814722 Canada Inc. | 6419 Boulevard Gouin Ouest, MontrГ©al, QC H4K 1A9 | 1992-04-22 |
| 171292 Canada Inc. | 6410 Gouin Boulevard West, Montreal, QC H4K 1B1 | 1990-01-08 |
| Forset Import-export Inc. | 6670 Gouin Blvd. West, St-laurent, QC H4K 1B4 | 1995-05-16 |
| Find all corporations in postal code H4K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| THOMAS WELT | 3415 SOMERSET, VILLE ST-LAURENT QC H4K 1R7, Canada |
| City | VILLE ST-LAURENT |
| Post Code | H4K1R7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Welt Studio of Photography Ltd. | 5800 Cavendish Blvd., Montreal, QC H4W 2T5 | 1977-12-08 |
| Consultant En Mecanique Thomas Inc. | 9142 Hochelaga, Montreal, QC H1L 2P1 | 1981-01-09 |
| Claude Remillard Consultant Ltee | 130 Rue St-charles, St-thomas D'aquin, QC J0H 2A0 | 1980-11-28 |
| Von Der Welt Distributions Inc. | 11015 Bd Cavendish Suite 608, Saint Laurent, QC H4R 2H5 | 1993-01-08 |
| Thomas & Betts, Limited - | 700 Thomas Avenue, St-jean-sur-richelieu, QC J2X 2M9 | |
| Thomas & Betts, Limitee | 700 Thomas Blvd, Iberville, QC J2X 2M9 | |
| Thomas & Betts Manufacturing Inc. | 700 Thomas Avenue, St-jean-sur-richelieu, QC J2X 2M9 | |
| Thomas & Betts, Limitee | 700 Thomas Blvd, P.o.box 30, Iberville, QC J2X 2M9 | 1928-02-09 |
| Thomas & Betts, Limited | 700 Avenue Thomas, Iberville, QC J2X 2M9 | |
| Thomas & Betts, Limited | 700 Thomas Avenue, Iberville, QC J2X 2M9 |
Please comment or provide details below to improve the information on Thomas Welt Consultant Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.