IELLAMO MANAGEMENT INC. (Corporation# 1718801) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 18, 1984.
| Corporation ID | 1718801 |
| Business Number | 120422464 |
| Corporation Name |
IELLAMO MANAGEMENT INC. GESTION IELLAMO INC. |
| Registered Office Address |
1480 Bellevue Sud Greenfield Park QC J4V 1K3 |
| Incorporation Date | 1984-06-18 |
| Dissolution Date | 1996-03-21 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 12 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| D. IELLAMO | 1480 BELLEVUE SUD, GREENFIELD PARK QC J4V 1K3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1984-06-18 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1984-06-17 | 1984-06-18 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1984-06-18 | current | 1480 Bellevue Sud, Greenfield Park, QC J4V 1K3 |
| Name | 1984-06-18 | current | IELLAMO MANAGEMENT INC. |
| Name | 1984-06-18 | current | GESTION IELLAMO INC. |
| Status | 1996-03-21 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1996-03-21 | 1996-03-21 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1984-06-18 | 1996-03-21 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1996-03-21 | Dissolution | |
| 1984-06-18 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 1987 | 1986-12-10 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Address | 1480 BELLEVUE SUD |
| City | GREENFIELD PARK |
| Province | QC |
| Postal Code | J4V 1K3 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| La Cie Internationale D'engrenages G & M Ltee | 1500 Bellevue Street, Greenfield Park, QC J4V 1K3 | 1973-12-10 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Golden Elite Educational Consulting Limited | 534 Dorothy Street, Greenfield Park, QC J4V 0A5 | 2014-10-23 |
| Canada Oceanspirit International Inc. | 9180 Rivard, Brossard, QC J4V 0A5 | 2014-04-25 |
| Val D'or Surgical Associates Inc. | 424 - 80 Boulevard Churchill, Greenfield Park, QC J4V 0A9 | 1986-04-01 |
| Pepiniere Rive Sud G.m. Ltee | 4259 Rue Grande-allee, Greenfield Park, QC J4V 1A1 | 1978-06-22 |
| Bizz-art Construction Inc. | 1070 Rue Agincourt, Greenfield Park, QC J4V 1A2 | 2010-03-10 |
| 9749462 Canada Inc. | 1070 Rue Agincourt, Greenfield Park, QC J4V 1A2 | 2016-05-11 |
| Viking Rpm Transport Inc. | 934 Macgregor, Greenfield Park, QC J4V 1A6 | 2019-06-21 |
| Soleil Sombre | 2-1520 Rue Baron, Greenfield Park, QC J4V 1B6 | 2017-04-16 |
| 6899102 Canada Incorporated | 1010 Rue Du Centenaire, Greenfield Park, QC J4V 1B8 | 2008-01-03 |
| 6781870 Canada Inc. | 1111 Cascades, Greenfield Park, QC J4V 1C3 | 2007-06-01 |
| Find all corporations in postal code J4V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| D. IELLAMO | 1480 BELLEVUE SUD, GREENFIELD PARK QC J4V 1K3, Canada |
| City | GREENFIELD PARK |
| Post Code | J4V1K3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Institute for Consulting and Training In Management, International Business, and Crisis Management Cictm Incorporated | 3595 Girouard Ave, MontrГ©al, QC H4A 3C5 | 2010-06-07 |
| J.r. 124 Management Inc. | 235, St-raphael, Ile Bizard, QC H9E 1S1 | 1992-07-29 |
| Gestion Cbi Inc. | 200 Essiambre, Gatineau, QC J8R 1S9 | 2002-12-31 |
| Gestion G.f. Mi-cho Inc. | 520 Curzon, St-lambert, QC J4P 2V8 | 1989-01-31 |
| Gestion If Inc. | 2 Rue Du Canal Sud, Grenville, QC J0V 1J0 | 2016-02-29 |
| Gestion Yr Management Inc. | Wiseman Ave., Montreal, QC H2V 3J8 | 2020-07-13 |
| Rob Roy Management Inc. / Gestion Rob Roy Inc. | 68 Rue Acres, Kirkland, QC H9H 5B4 | 2018-10-29 |
| Gestion P.r.a. Inc. | 1905 59Ème Ave., MontrÉal, QC H1A 2P2 | 2004-09-21 |
| Geo-vic Management Inc. | 926 Rue Marlatt, MontrГ©al, QC H4M 2H8 | 2018-08-06 |
| Gestion V C I Inc. | 31 Rue Du Mont-aki, Bromont, QC J2L 3G3 | 1984-12-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on IELLAMO MANAGEMENT INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.