PRODUCTIONS ARTISTIQUES INTERMEZZO INTERNATIONALES INC. (Corporation# 1393863) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 1982.
| Corporation ID | 1393863 |
| Business Number | 885487173 |
| Corporation Name | PRODUCTIONS ARTISTIQUES INTERMEZZO INTERNATIONALES INC. |
| Registered Office Address |
50 Rue Des Erables Repentigny QC J6A 3B8 |
| Incorporation Date | 1982-11-23 |
| Dissolution Date | 1994-10-25 |
| Corporation Status | Dissolved / Dissoute |
| Number of Directors | 1 - 12 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| DANIEL LEPAGE | 50 DES ERABLES, REPENTIGNY QC J6A 3B8, Canada |
| SYLVIE GRANGER | 50 DES ERABLES, REPENTIGNY QC J6A 3B8, Canada |
| LUC GRANGER | 7889 TELLIER, MONTREAL QC , Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 1982-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Act | 1982-11-22 | 1982-11-23 |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 1982-11-23 | current | 50 Rue Des Erables, Repentigny, QC J6A 3B8 |
| Name | 1988-10-20 | current | PRODUCTIONS ARTISTIQUES INTERMEZZO INTERNATIONALES INC. |
| Name | 1982-11-23 | 1988-10-20 | STUDIO D'ENREGISTREMENT ET REALISATION ARC-EN-SON INC. |
| Status | 1994-10-25 | current | Dissolved / Dissoute |
| Status | 1986-03-01 | 1994-10-25 | Active - Dissolution Pending (Non-compliance) / Actif - Dissolution en cours (Non-conformitГ©) |
| Status | 1982-11-23 | 1986-03-01 | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 1994-10-25 | Dissolution | |
| 1982-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 50 RUE DES ERABLES |
| City | REPENTIGNY |
| Province | QC |
| Postal Code | J6A 3B8 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Domaine Du Lac Pimbina Inc. | 13 Des Erables, Repentigny, QC J6A 3B8 | 1947-05-13 |
| 154708 Canada Inc. | 13 Rue Des Erables, Repentigny, QC J6A 3B8 | |
| 154708 Canada Inc. | 13 Des Erables, Repentigny, QC J6A 3B8 | 1987-03-25 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Water Damage Prevention Association of Canada | 211 Boulevard Brien, Unit 8, Suite 110, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2020-05-15 |
| 10771082 Canada Ltd. | 8-211 Boulevard Brien, Suite 334, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2018-05-07 |
| Ungava Telecom Inc. | 8-211 Boul Brien, Suite 431, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2017-05-17 |
| Deart Inc. | 8-211 Boul. Brien Suite # 338, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2016-11-11 |
| 9964096 Canada Inc. | 8-211, Boul. Brien Suite # 338, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2016-10-29 |
| Novarius Inc. | 8-211, Boulevard Brien, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2016-04-28 |
| 9650059 Canada Inc. | 8-211 Brien Suite #101, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2016-02-29 |
| Cyberhexa Inc. | 8-211, Boul. Brien, Suite 103, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2015-11-09 |
| So Beautyfull Cosmetics International Inc. | 319-8-211, Boulevard Brien, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2014-12-03 |
| 8580286 Canada Inc. | 8-211 Brien, Suite #101, Repentigny, QC J6A 0A4 | 2013-07-15 |
| Find all corporations in postal code J6A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| DANIEL LEPAGE | 50 DES ERABLES, REPENTIGNY QC J6A 3B8, Canada |
| SYLVIE GRANGER | 50 DES ERABLES, REPENTIGNY QC J6A 3B8, Canada |
| LUC GRANGER | 7889 TELLIER, MONTREAL QC , Canada |
| City | REPENTIGNY |
| Post Code | J6A3B8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| International Artistic Stars Inc. | 10775, Rue De Martigny, Montreal, QC H2B 2N1 | 1997-07-08 |
| Productions Artistiques Nouvelle GÉnÉration Inc. | 6262, Boul. Témiscamingue, Rouyn-noranda, QC J9Y 0K5 | 2014-02-05 |
| Hogue's World Artistic Productions Inc. | 4367 St-denis, Montreal, QC H2J 2L2 | 1984-10-18 |
| Productions Artistiques Tudor Inc. | 2355 Quesnel Street, Suite 6, Montreal, QC H3J 2R2 | 1978-09-14 |
| Productions Artistiques Scala Inc. | 4999 Ste-catherine Ouest, Bureau 325, Westmount, QC H3Z 1T3 | 2016-01-12 |
| Les Productions Artistiques Astroplus Inc. | 123 Ave. De La Rocade, Ste-therese, QC J7E 5G9 | 1991-04-03 |
| Productions Artistiques B.c.d.l. Inc. | 1915 Rue Magnan, Deux-montagnes, QC | 1980-08-12 |
| Les Productions Artistiques L.j.m. Inc. | 424 Rue Sainte-marie, Apt 4, Longueuil, QC J4A 4A8 | 1985-12-06 |
| Productions Artistiques Asim Inc. | 320 Rue Mcnaughton, Cte Lac St Jean, QC G8B 5S5 | 1982-02-17 |
| Les Productions Artistiques Franily Inc. | 8183 Mirepoix, St-leonard, QC H1R 2N7 | 1982-01-28 |
Please comment or provide details below to improve the information on PRODUCTIONS ARTISTIQUES INTERMEZZO INTERNATIONALES INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.