12517345 Canada Inc. (Corporation# 12517345) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12517345 |
| Business Number | 798363743 |
| Corporation Name | 12517345 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
20 Tubman Avenue Toronto ON M5A 0M8 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Yann Florent | 20 Tubman Avenue, Toronto ON M5A 0M8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 20 Tubman Avenue, Toronto, ON M5A 0M8 |
| Name | 2020-11-23 | current | 12517345 Canada Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10106445 Canada Inc. | 20 Tubman Avenue, 1603, Toronto, ON M5A 0M8 | 2017-02-15 |
| True Cloud Consulting Inc. | 20 Tubman Avenue, Unit 406, Toronto, ON M5A 0M8 | 2020-11-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wolfbear Holdings Inc. | 2612-20 Tubman Avenue, Toronto, ON M5A 0M8 | 2020-11-18 |
| Bolt & Dash Inc. | 1202-20 Tubman Avenue, Toronto, ON M5A 0M8 | 2020-11-03 |
| Tjhc Investment Holdings Inc. | 20 Tubman Ave, Unit 303, Toronto, ON M5A 0M8 | 2020-07-18 |
| 12122022 Canada Inc. | 20 Tubman Ave., Unit 601, Toronto, ON M5A 0M8 | 2020-06-11 |
| Ehs Works Inc. | 20 Tubman Ave. Suite 2501, Toronto, ON M5A 0M8 | 2017-12-14 |
| Good Vibes Enterprises Inc. | 2505 - 20 Tubman Avenue, Toronto, ON M5A 0M8 | 2017-01-13 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12069946 Canada Inc. | 807-1 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A1 | 2020-05-19 |
| Reclaim Yourself Inc. | 1 Oak Street, Apt. #307, Toronto, ON M5A 0A1 | 2019-08-02 |
| Giftora Inc. | 1 Oak Street, Suite 509, Toronto, ON M5A 0A1 | 2019-01-23 |
| 9917136 Canada Inc. | 509-1 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A1 | 2016-09-22 |
| Bangladesh Awami League of Canada | 302-1 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A1 | 1992-03-12 |
| G.i.c. Travel Inc. | 183 Wellington Street West, Suite 3403, Toronto, ON M5A 0A1 | 1980-09-17 |
| Ryket Incorporated | 35 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A2 | 2015-01-30 |
| 6284922 Canada Inc. | 9 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A2 | 2004-09-14 |
| Splash Bros Ecommerce Group Inc. | 59 Oak Street, Toronto, ON M5A 0A7 | 2020-12-05 |
| 10643289 Canada Inc. | 57 Oak St., Toronto, ON M5A 0A7 | 2018-02-21 |
| Find all corporations in postal code M5A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Yann Florent | 20 Tubman Avenue, Toronto ON M5A 0M8, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M5A 0M8 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12517345 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.