MAB System Performance Corporation (Corporation# 12517213) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12517213 |
| Business Number | 798369948 |
| Corporation Name | MAB System Performance Corporation |
| Registered Office Address |
5 Croissant De L'oranger, App. 320 St-contant QC J5A 1L2 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Marc-André Boisvert | 5 Croissant de l'Oranger, App.320, St-Constant QC J5A 1L2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 5 Croissant De L'oranger, App. 320, St-contant, QC J5A 1L2 |
| Name | 2020-11-23 | current | MAB System Performance Corporation |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 5 Croissant de L'Oranger, App. 320 |
| City | St-Contant |
| Province | QC |
| Postal Code | J5A 1L2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 2955610 Canada Inc. | 7 De Loranger, App. 3, St-constant, QC J5A 1L2 | 1993-09-17 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 168897 Canada Inc. | 200-114, Rue Boisjoli, Saint-constant, QC J5A 0A5 | 1989-07-10 |
| Sebastian, Bravo Leather Inc. | 74 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0A7 | 2001-06-11 |
| 12104849 Canada Inc. | 80 Rue Brosseau, Saint-constant, QC J5A 0B1 | 2020-06-04 |
| 6312713 Canada Inc. | 34 Rue Benoit, Saint-constant, QC J5A 0B2 | 2004-11-19 |
| 8764654 Canada Inc. | 34 Rue Benoit, Saint-constant, QC J5A 0B2 | 2014-01-22 |
| 9708138 Canada Inc. | 93 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B3 | 2016-04-12 |
| 7055358 Canada Inc. | 93, Brossard, St-constant, QC J5A 0B3 | 2008-10-03 |
| 8811636 Canada Fondation | 149 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B4 | 2014-03-06 |
| Groupe Covalius Inc. | 149 Rue Brossard, Saint-constant, QC J5A 0B4 | 2015-05-18 |
| Chandelles Tradition Mb Inc. | 7, Rue St-joseph, St-constant, QC J5A 0B6 | 1973-06-22 |
| Find all corporations in postal code J5A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Marc-André Boisvert | 5 Croissant de l'Oranger, App.320, St-Constant QC J5A 1L2, Canada |
| City | St-Contant |
| Post Code | J5A 1L2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Turbo Performance SystГ€me Inc. | 438, Rue Papin, QuГ©bec, QC G1P 3T9 | 2005-01-04 |
| Geomatic Performance System Inc. | 37, Rue Des Cardinaux, Orford, QC J1X 0C1 | 2007-06-05 |
| Collaborative for Health System Performance | 105, St.george Street, Toronto, ON M5S 3E6 | 2006-12-05 |
| Performance Consultants Corporation | 1210 Sheppard Avenue East, 6th Floor, Toronto, ON M2K 1E3 | |
| D.h.n. Corporation World-wide Water System | 1481 Raoul Charette, Joliette, QC J6E 3Z1 | 1993-11-05 |
| Pouvoir Sport Performance Inc. | 2550 Boul Industriel, Chambly, QC J3L 4V2 | 2017-10-12 |
| Performance D'auto W.g. Ltee | 1439-a Des Laurentides, Vimont, Laval, QC | 1976-05-10 |
| Performance Underwriting Inc. | 410 Rue Saint-nicolas, Montreal, QC H2Y 2P5 | 1992-05-29 |
| F3s Athletic Performance Inc. | 1777 Parkdale Verdun, MontrГ©al, QC H4H 2S1 | 2016-05-03 |
| Performance Courtier Alimentaire Inc. | 101-195 Rue St-paul, Repentigny, QC J5Z 2H9 | 2015-05-15 |
Please comment or provide details below to improve the information on MAB System Performance Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.