Siamaki Company Inc. (Corporation# 12516837) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is January 1, 1970.
| Corporation ID | 12516837 |
| Corporation Name |
Siamaki Company Inc. COMPAGNIE SIAMAKI |
| Registered Office Address |
6087a Yonge Street, Unit 4 North York ON M2M 3W5 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 5 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Saeid Siamaki | 6087A Yonge Street, Unit 4, North York ON M2M 3W5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 6087a Yonge Street, Unit 4, North York, ON M2M 3W5 |
| Name | 2020-11-23 | current | Siamaki Company Inc. |
| Name | 2020-11-23 | current | SIAMAKI COMPANY |
| Name | 2020-11-23 | current | COMPAGNIE SIAMAKI |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Continuance (import) / Prorogation (importation) | Jurisdiction: Quebec / QuГ©bec |
| Address | 6087A Yonge Street, Unit 4 |
| City | North York |
| Province | ON |
| Postal Code | M2M 3W5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Coralreef General Trading Corporation | A-6087 Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | 2020-06-10 |
| Royal Land Enterprises Inc. | 6030 Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | 2019-06-25 |
| Antique Jewelry Inc. | 6024 Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | 2018-08-21 |
| Creditview Enterprises Inc. | 6040 Yonge Street, Toronto, ON M2M 3W5 | 2017-06-28 |
| 10136760 Canada Inc. | 6026 Yonge Street, Toronto, ON M2M 3W5 | 2017-03-08 |
| 8996563 Canada Inc. | 6028 Yonge St, Toronto, ON M2M 3W5 | 2014-08-22 |
| 11295730 Canada Corporation | 6028 Yonge St, North York, ON M2M 3W5 | 2019-03-12 |
| Golden Card Inc. | 6024 Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | 2019-06-07 |
| K.t Building Group Corp. | 6087a Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | |
| Moonstone General Trading Inc. | A-6087 Yonge Street, North York, ON M2M 3W5 | 2020-06-15 |
| Find all corporations in postal code M2M 3W5 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Saeid Siamaki | 6087A Yonge Street, Unit 4, North York ON M2M 3W5, Canada |
| City | North York |
| Post Code | M2M 3W5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| The Bell Telephone Company of Canada, La Compagnie De Telephone Bell Du Canada Ou Bell Canada | 1050 Beaver Hall Hill, Room 1420, Montreal, QC H2Z 1S4 | 1880-04-29 |
| Ape Company Inc. | 313 Westcroft, Beaconsfield, QC H9W 2M5 | 2004-04-15 |
| X-company Inc. | 796 De La Portneuf Rue, Terrebonne, QC J6W 0B6 | 2016-05-19 |
| The Odd One Coffee Company Inc. | 101 Rue De LÉvis, Apt. 3, Montreal, QC H3J 2Z4 | 2014-11-24 |
| Cheri & Company Inc. | 171 Rue Des Montagnais, Gatineau, QC J9J 2X7 | 2019-02-01 |
| Company Three/compagnie-la | 99 Rue Bank Street, Ottawa, ON K1P 6C1 | 1989-05-29 |
| La Compagnie S.h.q. Ltee | 5021 Langevin, Pierrefonds, QC H8Z 2B8 | 1973-09-26 |
| The Giw Company Inc. | 8190 Rue Le Creusot, St-leonard, QC H1P 2A4 | 1985-12-05 |
| The U.t. Coffee and Tea Company Inc. | 389 Route 17, Hawkesbury, ON K6A 2R2 | 2000-01-28 |
| The It Trading Company Inc. | 57, Av. Chesterfield, Westmount, QC H3Y 2M4 | 1998-09-08 |
Please comment or provide details below to improve the information on Siamaki Company Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.