SAM'SWEET INC. (Corporation# 12516802) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516802 |
| Business Number | 797843869 |
| Corporation Name | SAM'SWEET INC. |
| Registered Office Address |
13 Banchory Cres Ottawa ON K2K 2V4 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Marwa Magouri | 13 Banchory Cres, Ottawa ON K2K 2V4, Canada |
| Chedly Bessassi | 13 Banchory Cres, Ottawa ON K2K 2V4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 13 Banchory Cres, Ottawa, ON K2K 2V4 |
| Name | 2020-11-23 | current | SAM'SWEET INC. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Abracloudabra Inc. | 18 Banchory Crescent, Ottawa, ON K2K 2V4 | 2019-08-06 |
| Deluxe Canopies Canada Ltd. | 3 Banchory Crescent, Ottawa, ON K2K 2V4 | 2015-06-10 |
| Mettle Security Incorporated | 11 Banchory Crescent, Ottawa, ON K2K 2V4 | 2014-12-29 |
| Dycomnet Solutions Inc. | 21 Banchory Crescent, Kanata, ON K2K 2V4 | 2001-07-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-12-20 |
| Konnexis Inc. | B-1260 Teron Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-03-15 |
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | |
| Hickory Hill Communications Inc. | 1841 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2015-11-24 |
| 7515863 Canada Inc. | 1825 Campeau Dr., Kanata, ON K2K 0A2 | 2010-04-01 |
| Ideavibes Marketing Limited | 1681 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-01-27 |
| 7655037 Canada Inc. | 510 Finlayson Crescent, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-09-21 |
| Property Cruiser Inc. | 43 Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2019-06-28 |
| 720 Sieg It Solutions Inc. | 56 Edenvale Drive, Kanata, ON K2K 0A3 | 2015-06-12 |
| Hive Real Estate Investments Inc. | 43, Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2020-11-06 |
| Find all corporations in postal code K2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Marwa Magouri | 13 Banchory Cres, Ottawa ON K2K 2V4, Canada |
| Chedly Bessassi | 13 Banchory Cres, Ottawa ON K2K 2V4, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K2K 2V4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sweet Electronique Inc. | 3525 Ashby, St-laurent, QC H4R 2K3 | 1983-11-30 |
| Canada Sweet Sweet Home Management Inc. | 91 Muret Crescent, Vaughan, ON L6A 4H4 | 2018-10-25 |
| Harbour Authority of Sweet Bay | 82 Harbourview Road, Sweet Bay, NL A0C 2P0 | 1999-04-19 |
| Sweet Sunshine Stables Inc. | 800 Rene-levesque West, Suite 2220, Montreal, QC H3B 1X9 | 2015-09-04 |
| Sweet Sicily Foods Inc. | 300 Canal Bank, Suite 308, Montreal, QC H8R 1H3 | 2007-05-30 |
| Gestion Sweet Park Inc. | 905 Hodge Street, Saint-laurent, QC H4N 2B3 | 1993-10-21 |
| La SociГ©tГ© Sweet-zone Inc. | 194, 29e Avenue, Pointe-calumet, QC J0N 1G1 | 2020-08-06 |
| Sweet Pops Creations Inc. | 428 St Pierre, 101, Montreal, QC H2Y 2M5 | 2015-02-25 |
| Sweet Bee Designs Inc. | 1709, 20th Ave, Coaldale, AB T1M 1N2 | |
| Clinique Sweet Energetic Angel Inc. | 3242 Monsabre, Montreal, QC H1N 2L5 | 2004-02-16 |
Please comment or provide details below to improve the information on SAM'SWEET INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.