National importation Sande inc. (Corporation# 12516691) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516691 |
| Business Number | 798397345 |
| Corporation Name | National importation Sande inc. |
| Registered Office Address |
2179 148a Street Surrey BC V4A 8L7 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| thomas sande | 2179 148A Street, Surrey BC V4A 8L7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 2179 148a Street, Surrey, BC V4A 8L7 |
| Name | 2020-11-23 | current | National importation Sande inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12516519 Canada Inc. | 2179 148a Street, Surrey, BC V4A 8L7 | 2020-11-23 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Innovative Ionizing Technologies Inc. | 859 163a Street, Surrey, BC V4A 0B3 | 2009-09-16 |
| Our Kit and Caboodle Inc. | 15-16337, 15 Ave, Surrey, BC V4A 0C3 | 2019-05-06 |
| Qaseeda Corp. | 130-1959 152nd Street, Suite# 555, Surrey, BC V4A 0C4 | 2020-10-12 |
| Nrp Organics Ltd. | 130 - 1959 152 Street, Surrey, BC V4A 0C4 | 2019-04-17 |
| It7 Networks Inc. | 130-1959 152 St, Suite 619, Surrey, BC V4A 0C4 | 2012-05-22 |
| Sonic Markets Inc. | 130-1959 152 Street, Suite 619, Surrey, BC V4A 0C4 | 2012-05-17 |
| Cluster Logic Inc. | 130-1959 152 St, Suite 619, Surrey, BC V4A 0C4 | 2016-09-19 |
| Fiber Logic Inc. | 130-1959 152 St, Suite 619, Surrey, BC V4A 0C4 | 2018-08-01 |
| Jump Parks Canada Inc. | 16104 9th Ave., Surrey, BC V4A 1A6 | 2013-12-09 |
| Canada-china Agriculture Trade Development Council | 13307 Marine Drive, White Rock, BC V4A 1E8 | 2012-04-24 |
| Find all corporations in postal code V4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| thomas sande | 2179 148A Street, Surrey BC V4A 8L7, Canada |
| City | Surrey |
| Post Code | V4A 8L7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Sande, Lacroix Inc. | 440 Des Pins, St-bruno-montarville, QC J3V 2S5 | 1988-07-29 |
| Importation Unie-nationale Ltee. | 826 Decarie Boul, St-laurent, QC H4L 3L9 | 1989-11-01 |
| Glenton, Sande Inc. | 2970 Avenue AndrГ©, Dorval, QC H9P 2P2 | 1993-11-18 |
| Yad-dates Importation Inc. | 5029 Parc Avenue, Montreal, QC H2V 4E9 | 2004-09-27 |
| Moussa and Sons Importation Inc. | 123 Sunshine Drive, Dollard-des-ormeaux, QC H9P 1H5 | 1988-06-08 |
| Importation Pertract LimitÉe | 2912 Boul. Industriel, Laval, QC H7L 4C4 | 2016-04-06 |
| Wino Importation Inc. | 8460, Chemin Darnley, Bureau 102, Mont-royal, QC H4T 1M4 | 2014-05-13 |
| Petekiero Importation Inc. | 2892 Remembrance Road, Lachine, QC H8S 1X8 | 1984-04-17 |
| Importation Kanrich Inc. | 302 Alexis Nihon Blvd, St-laurent, QC H4M 2A3 | 1984-10-11 |
| Importation & Exportation Proton Inc. | 5826 St. Hubert Street, Montreal, QC H2S 2L7 | 1995-05-24 |
Please comment or provide details below to improve the information on National importation Sande inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.