Work Safe Twerk Safe (Corporation# 12516390) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516390 |
| Business Number | 798352068 |
| Corporation Name | Work Safe Twerk Safe |
| Registered Office Address |
408-2369 Lake Shore Blvd W Toronto ON M8V 1C2 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Anna-Maria Goral | 408-2369 Lake Shore Blvd W, Toronto ON M8V 1C2, Canada |
| Tuulia Genevieve Law | 1807-5791 Yonge St. North, North York ON M2M 0A8, Canada |
| Janet Adekolu | 502-22 Beech St, Brampton ON L6V 4J6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2020-11-23 | current | 408-2369 Lake Shore Blvd W, Toronto, ON M8V 1C2 |
| Name | 2020-11-23 | current | Work Safe Twerk Safe |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12403005 Canada Inc. | 123 - 2369 Lake Shore Blvd W, Etobicoke, ON M8V 1C2 | 2020-10-08 |
| 9212825 Canada Inc. | 2369 Lakeshore Blvd W, Appt# 106, Toronto, ON M8V 1C2 | 2015-03-09 |
| 6888283 Canada Ltd. | 115-2369 Lakeshore Blvd. W., Etobicoke, ON M8V 1C2 | 2007-12-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Laronde Group Inc. | 80 Marine Parade Dr. Unit 1609, Unit 1609, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2020-08-19 |
| 12180421 Canada Inc. | 408-80 Marine Parade Dr, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2020-07-07 |
| Vrais HГ©ros Foundation | 76 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2020-06-02 |
| Platontech Solution Inc. | #430 - 80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2020-03-19 |
| Ignite Life Mastery Inc. | 414-80 Marine Parade Drive, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-11-25 |
| Haute Homes Design Inc. | 80 Marine Parade Drive #606, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-11-14 |
| Sleepy Bunny Sports and Entertainment, Inc. | 213-80 Marine Parade Drive, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-05-01 |
| Harrison Staffing Inc. | 1002-80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2019-01-02 |
| 11168533 Canada Inc. | 805-80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2018-12-29 |
| 11131389 Canada Inc. | 80 Marine Parade Drive Unit 1901, Toronto, ON M8V 0A3 | 2018-12-05 |
| Find all corporations in postal code M8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Anna-Maria Goral | 408-2369 Lake Shore Blvd W, Toronto ON M8V 1C2, Canada |
| Tuulia Genevieve Law | 1807-5791 Yonge St. North, North York ON M2M 0A8, Canada |
| Janet Adekolu | 502-22 Beech St, Brampton ON L6V 4J6, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M8V 1C2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Safe-t Med Supply Inc. | 5490 Boulevard Thimens, MontrГ©al, QC H4R 2K9 | 2020-05-21 |
| Safe-safe Planet Inc. | 210-7101, Rue Jean-talon Est, Anjou, QC H1M 3N7 | 2013-02-04 |
| Mail CybernÉtique Safe-com Inc. | #1250 One Westmount Square, Montreal, QC H3Z 2P9 | 1997-10-28 |
| Systemes D'emballage Tru-safe Inc. | 3333 Graham Boulevard, Suite 60, Mount-royal, QC H3R 3L5 | 1993-06-30 |
| Les Produits Safe 0428 Inc. | 9160 Avenue Г‰mile-legault, MontrГ©al, QC H1K 4Y7 | 2020-05-21 |
| Safe Crimp Incorporated | 969 Wayne Drive, Newmarket, ON L3Y 2W9 | 2017-04-28 |
| Safe-stride Antiderapant Canada Ltee | 1295 Jules Poitras, Suite B-1, St-laurent, QC H4N 1Y5 | 1977-04-12 |
| Services Safe Landing Ltee | 2075 University Street, Suite 1718, Montreal, QC H3A 2L1 | 1989-03-20 |
| Consultant Safe-land (canada) Ltee. | 211 Stonebridge Dr., Markham, ON L6C 2S2 | 1984-07-18 |
| Safe 2 Pin Inc. | 36-2020 105 St Nw, Edmonton, AB T6J 5J2 | 2012-07-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on Work Safe Twerk Safe.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.