Jennifer Lewin Unlimited Inc. (Corporation# 12516331) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516331 |
| Business Number | 794219741 |
| Corporation Name | Jennifer Lewin Unlimited Inc. |
| Registered Office Address |
70 Minglehaze Drive Toronto ON M9V 4W9 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jennifer Lewin | 70 Minglehaze Drive, Toronto ON M9V 4W9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 70 Minglehaze Drive, Toronto, ON M9V 4W9 |
| Name | 2020-11-23 | current | Jennifer Lewin Unlimited Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Bola Transport Ltd. | 72 Minglehaze Drive, Toronto, ON M9V 4W9 | 2015-03-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Riyasat Punjabi Tadka & Bar Canada Inc. | Unit A-102, A-103, 6230 Finch Avenue West, Etobicoke, ON M9V 0A1 | 2020-11-30 |
| 360 Urban Threads Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| Mack F/x Traders Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| 6747566 Canada Limited | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-04-02 |
| 10623415 Canada Inc. | 845 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-02-08 |
| Free Sewing Training School | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2017-04-19 |
| 8135061 Canada Corporation | 1a-849 Albion, Toronto, ON M9V 1A3 | 2012-03-07 |
| Nigerian-canadian Police Foundation | 831 Albion Road, Etobicoke, ON M9V 1A3 | 2017-12-13 |
| The Garden of Love and Deliverance Ministry | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-06-21 |
| Remane International Incorporated | 900 Albion Road, Unit B20, Etobicoke, ON M9V 1A5 | 2014-04-01 |
| Find all corporations in postal code M9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jennifer Lewin | 70 Minglehaze Drive, Toronto ON M9V 4W9, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M9V 4W9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Agence D'assurances R. Lewin Ltee | Noaddressline, Nocity, QC | 1972-03-06 |
| William Lewin Holding Inc. | 149 Macdonald, Kirland, QC H9J 3Z3 | 1981-02-26 |
| Jennifer Lee Fashions Inc. | 9445 Jean Pratt Street, Montreal, QC H4N 2W7 | 1979-09-07 |
| Conseillers En Г‰valuation Lewin, Wright & Co. Inc. | 288 Carlisle Road, Carlisle, ON L0R 1H2 | 1986-03-24 |
| Les Ressources Alexandra Jennifer (a.j.) Inc. | 2147 Chemin Des Cascades, Saint-adele, QC J8B 2E5 | 1988-01-14 |
| Jennifer Mc Carthy Notarial Services Inc. | 189 Hymus, Suite 500, Pointe-claire, QC H9R 1E9 | 2011-01-31 |
| Services MÉdicaux Jennifer Alper Inc. | 2249 Ste Cunegonde, Montreal, QC H3J 2Y1 | 2014-07-07 |
| Jennifer-scott Design Inc. | 4353 Av. Montrose, Westmount, QC H3Y 2B2 | 2000-05-01 |
| Ikon Unlimited Investments Inc. | 1000 Saint-charles Avenue, Vaudreuil-dorion, QC J7V 8P5 | 2005-03-04 |
| Blindcaddy Inc. | 2 Lewin Crescent, Ajax, ON L1S 3A3 | 2008-10-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on Jennifer Lewin Unlimited Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.