AustralGIS Inc. (Corporation# 12516152) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516152 |
| Business Number | 797688868 |
| Corporation Name |
AustralGIS Inc. AustralSIG Inc. |
| Registered Office Address |
187 Acres Road Beaconsfield QC H9W 1Y5 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Camilo Pérez Arrau | 187 acres, Beaconsfield QC H9W 1Y5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 187 Acres Road, Beaconsfield, QC H9W 1Y5 |
| Name | 2020-11-23 | current | AustralGIS Inc. |
| Name | 2020-11-23 | current | AustralSIG Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 187 Acres Road |
| City | Beaconsfield |
| Province | QC |
| Postal Code | H9W 1Y5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fala Inc. | 108 Beaurepaire Dr., Beaconsfield, QC H9W 0A1 | |
| Ravann Creative Enterprises Inc. | 368 Glengarry Avenue, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 2000-06-30 |
| 2912597 Canada Inc. | 366 Glengarry, Beaconsfield, QC H9W 1A1 | 1993-04-15 |
| 147277 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 1985-11-08 |
| 10715549 Canada Inc. | 489 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A3 | 2018-04-04 |
| 146140 Canada Inc. | 490 Olympic Dr., Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1985-05-31 |
| S. Vasil Marketing Inc. | 496 Olympic Drive, Beaconsfield, QC H9W 1A4 | 1980-07-11 |
| 10203017 Canada Incorporated | 318 Berkshire Ave, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2017-04-22 |
| 9839399 Canada Inc. | 300 Birkshire, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2016-07-21 |
| 8664021 Canada Inc. | 342 Arlington Crescent, Beaconsfield, QC H9W 1A5 | 2013-10-15 |
| Find all corporations in postal code H9W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Camilo Pérez Arrau | 187 acres, Beaconsfield QC H9W 1Y5, Canada |
| City | Beaconsfield |
| Post Code | H9W 1Y5 |
Please comment or provide details below to improve the information on AustralGIS Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.