Unstructured Studio (Corporation# 12516012) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12516012 |
| Business Number | 798018941 |
| Corporation Name | Unstructured Studio |
| Registered Office Address |
301-4 Elsinore Path Etobicoke ON M8V 4G7 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 2 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Suchakrapani Datt Sharma | 301-4 Elsinore Path, Etobicoke ON M8V 4G7, Canada |
| Srishti Sethi | 414 Staten Avenue, Apt 3B, Oakland CA 94610, United States |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2020-11-23 | current | 301-4 Elsinore Path, Etobicoke, ON M8V 4G7 |
| Name | 2020-11-23 | current | Unstructured Studio |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ab Creatives Incorporated | 4 Elsinore Path Unit 512, Etobicoke, ON M8V 4G7 | 2019-10-09 |
| 11534025 Canada Incorporated | 107-4 Elsinore Path, Etobicoke, ON M8V 4G7 | 2019-07-24 |
| 8383189 Canada Inc. | 1107-4 Elsinore Path, Toronto, ON M8V 4G7 | 2012-12-19 |
| Strictly Independent Productions Incorporated | 4 Elsinore Path, Suite # 101, Toronto, ON M8V 4G7 | 2007-04-23 |
| Nouvo Computer Solutions Inc. | 811 - 4 Elsinore Path, Toronto, ON M8V 4G7 | 2006-02-07 |
| 10605425 Canada Incorporated | 4 Elsinore Path, Apt 906, Etobicoke, ON M8V 4G7 | 2018-01-29 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Laronde Group Inc. | 80 Marine Parade Dr. Unit 1609, Unit 1609, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2020-08-19 |
| 12180421 Canada Inc. | 408-80 Marine Parade Dr, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2020-07-07 |
| Vrais HГ©ros Foundation | 76 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2020-06-02 |
| Platontech Solution Inc. | #430 - 80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2020-03-19 |
| Ignite Life Mastery Inc. | 414-80 Marine Parade Drive, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-11-25 |
| Haute Homes Design Inc. | 80 Marine Parade Drive #606, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-11-14 |
| Sleepy Bunny Sports and Entertainment, Inc. | 213-80 Marine Parade Drive, Etobicoke, ON M8V 0A3 | 2019-05-01 |
| Harrison Staffing Inc. | 1002-80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2019-01-02 |
| 11168533 Canada Inc. | 805-80 Marine Parade Drive, Toronto, ON M8V 0A3 | 2018-12-29 |
| 11131389 Canada Inc. | 80 Marine Parade Drive Unit 1901, Toronto, ON M8V 0A3 | 2018-12-05 |
| Find all corporations in postal code M8V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Suchakrapani Datt Sharma | 301-4 Elsinore Path, Etobicoke ON M8V 4G7, Canada |
| Srishti Sethi | 414 Staten Avenue, Apt 3B, Oakland CA 94610, United States |
| City | Etobicoke |
| Post Code | M8V 4G7 |
| Category | studio |
| Category + City | studio + Etobicoke |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Playsound Studio Ltd. | 94 De La Cote Ste-catherine, Outremont, QC H2V 2A3 | 1979-07-17 |
| Studio On Tour Inc. | 5266 Boul St-laurent, Montreal, QC H2T 1S1 | 1994-11-10 |
| Modes Studio 1 Inc. | 5540 Ferrier Street, Montreal, QC H4P 1M2 | 1985-05-09 |
| Studio 95 Dance Complex Inc. | 212 Rue Myconos, Dollard-des-ormeaux, QC H9G 2Y3 | 2015-08-12 |
| Sauropod Studio Inc. | 7930 Avenue Louis-hГ©bert, MontrГ©al, QC H2E 2Y2 | 2012-04-24 |
| Lightmaker Studio Incorporated | 15 Case Goods Lane, Studio 202, Toronto, ON M5A 3C4 | 2014-06-09 |
| Les Modes Studio 18 Inc. | 9250 Meilleur, Suite 202, Montreal, QC H2N 2A5 | 1997-11-10 |
| Sbb Ceramic Studio Inc. | 1789 Glengarry Road, Mascouche Heights, QC J0N 1T0 | 1981-03-20 |
| 88butterfly Studio Ltd. | 9201 Yonge Street, Unit 506nw, Richmondhill, ON L4C 1H9 | 2019-07-31 |
| Studio Petits Points Inc. | 505 Dorchester West, Suite 400, Montreal, QC H2Z 1A8 | 1976-04-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on Unstructured Studio.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.