12515971 CANADA INC. (Corporation# 12515971) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515971 |
| Business Number | 798049268 |
| Corporation Name | 12515971 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
4500 Joseph-dubreuil Street Montreal QC H8T 3C4 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jatinder Singh Chambal | 996 des Monarques Street, Saint-Lazare QC J7T 0K7, Canada |
| Ravneet Kaur Dhillon | 264 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| Manbir Johal | 268 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 4500 Joseph-dubreuil Street, Montreal, QC H8T 3C4 |
| Name | 2020-11-23 | current | 12515971 CANADA INC. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ai Express Transport Inc. | 4500 Joseph-dubreuil Street, Montreal, QC H8T 3C4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11057138 Canada Inc. | 4500 Rue Joseph-dubreuil, MontrГ©al, QC H8T 3C4 | 2018-10-23 |
| Lanco Logistics Inc. | 4330 Rue Joseph-dubreuil, Lachine, QC H8T 3C4 | 2000-10-23 |
| Barracuda Transport and Warehousing Inc. | 4500, Rue Joseph Dubreuil, Montreal, QC H8T 3C4 | 1998-02-19 |
| David Delorme Investments Inc. | 4500 Joseph Dubreuil, Lachine, QC H8T 3C4 | 1994-11-09 |
| 4298829 Canada Inc. | 4500 Joseph Dubreuil, Lachine, QC H8T 3C4 | 2005-11-06 |
| 12488159 Canada Inc. | 4500 Rue Joseph-dubreuil, MontrГ©al, QC H8T 3C4 | 2020-11-11 |
| Delnav Transport International Inc. | 4500 Joseph Dubreuil, Lachine, QC H8T 3C4 | 1987-06-16 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Robot Group Inc. | 750,32e #116, Lachine, QC H8T 0A2 | 2018-10-04 |
| 9349901 Canada Inc. | 750 32e Avenue, Lachine, QC H8T 0A2 | 2015-06-28 |
| Qc Groupe Inc. | 750-116,32e Avenue, 750-116,32e Avenue, Lachine, QC H8T 0A2 | |
| F.p.d. East Inc. | 2300, 23rd Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 2001-03-02 |
| 3249026 Canada Inc. | 2360, 23rd Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 1996-04-12 |
| Audio Visual Dynamics Ltd. | 2360 23e Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 1965-06-17 |
| Abraxas Asset Management Inc. | 2320, 23rd Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | |
| 3271803 Canada Inc. | 2360, 23rd Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 1996-06-21 |
| 142276 Canada Inc. | 2360 23e Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 1985-05-10 |
| Axsera Inc. | 2360, 23rd Avenue, Lachine, QC H8T 0A3 | 2003-10-24 |
| Find all corporations in postal code H8T | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jatinder Singh Chambal | 996 des Monarques Street, Saint-Lazare QC J7T 0K7, Canada |
| Ravneet Kaur Dhillon | 264 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| Manbir Johal | 268 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| City | Montreal |
| Post Code | H8T 3C4 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12515971 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.