12515920 CANADA INC. (Corporation# 12515920) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515920 |
| Business Number | 798111142 |
| Corporation Name | 12515920 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
268 Des MГ©andres Street Vaudreuil-dorion QC J7V 0E2 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Manbir Johal | 268 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 268 Des MГ©andres Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 |
| Name | 2020-11-23 | current | 12515920 CANADA INC. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 268 des MГ©andres Street |
| City | Vaudreuil-Dorion |
| Province | QC |
| Postal Code | J7V 0E2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12515881 Canada Inc. | 264 Des MГ©andres Street, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2020-11-23 |
| Jandour Transport Inc. | 198 Rue Des MГ©andres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2016-04-28 |
| 8558701 Canada Inc. | 260 Rue Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2013-06-18 |
| 8339716 Canada Inc. | 264 Rue Des Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2012-10-31 |
| Phoenix Optimisation Inc. | 259 Rue Des MГ©andres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2011-01-07 |
| 2 Uppal Brothers Inc. | 260 Rue Des MГ©andres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2010-04-13 |
| 7352603 Canada Inc. | 268 Rue Des Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2010-03-16 |
| 6825991 Canada Inc. | 267 Rue Des Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2007-08-20 |
| 6336698 Canada Inc. | 267 Des Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 2005-01-17 |
| 3305449 Canada Inc. | 268 Des Meandres, Vaudreuil-dorion, QC J7V 0E2 | 1996-10-17 |
| Find all corporations in postal code J7V 0E2 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Manbir Johal | 268 des Méandres Street, Vaudreuil-Dorion QC J7V 0E2, Canada |
| City | Vaudreuil-Dorion |
| Post Code | J7V 0E2 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12515920 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.