12515849 CANADA INC. (Corporation# 12515849) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515849 |
| Business Number | 798018743 |
| Corporation Name | 12515849 CANADA INC. |
| Registered Office Address |
119 Kinross Private Ottawa ON K2K 3P9 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Audrey YIMGA DE MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| Justin MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| Aggrepine OBONO EPSE MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 119 Kinross Private, Ottawa, ON K2K 3P9 |
| Name | 2020-11-23 | current | 12515849 CANADA INC. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Grande Famille Des Douze Du Nde | 119 PrivГ© Kinross, Ottawa, ON K2K 3P9 | 2020-01-22 |
| 6323995 Canada Incorporated | 127 Kinross Pvt, Kanata, ON K2K 3P9 | 2004-12-14 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-12-20 |
| Konnexis Inc. | B-1260 Teron Road, Kanata, ON K2K 0A1 | 2002-03-15 |
| Wi-sys Communications Inc. | 31b Richardson Side Road, Kanata, ON K2K 0A1 | |
| Hickory Hill Communications Inc. | 1841 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2015-11-24 |
| 7515863 Canada Inc. | 1825 Campeau Dr., Kanata, ON K2K 0A2 | 2010-04-01 |
| Ideavibes Marketing Limited | 1681 Campeau Drive, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-01-27 |
| 7655037 Canada Inc. | 510 Finlayson Crescent, Ottawa, ON K2K 0A2 | 2010-09-21 |
| Property Cruiser Inc. | 43 Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2019-06-28 |
| 720 Sieg It Solutions Inc. | 56 Edenvale Drive, Kanata, ON K2K 0A3 | 2015-06-12 |
| Hive Real Estate Investments Inc. | 43, Hawkstone Gate, Ottawa, ON K2K 0A3 | 2020-11-06 |
| Find all corporations in postal code K2K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Audrey YIMGA DE MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| Justin MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| Aggrepine OBONO EPSE MBIABA | 119 Kinross Private, Ottawa ON K2K 3P9, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K2K 3P9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12515849 CANADA INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.