Skin At Eleven Inc. (Corporation# 12515725) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515725 |
| Business Number | 797964269 |
| Corporation Name | Skin At Eleven Inc. |
| Registered Office Address |
10 Park Lawn Rd Etobicoke ON M8V 0H9 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sandra Smith | 2 Overhill Road, Elmsford NY 10523, United States |
| Desiree Thomas | 906-10 Park Lawn Rd, Etobicoke ON M8V 0H9, Canada |
| Deandra Greco | 10 Park Lawn Road, Toronto ON M8V 0H9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 10 Park Lawn Rd, Etobicoke, ON M8V 0H9 |
| Name | 2020-11-23 | current | Skin At Eleven Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Yorklyn Asset Management Inc. | 10 Park Lawn Rd, 2002, Toronto, ON M8V 0H9 | 2018-09-23 |
| Hedgini Inc. | 10 Park Lawn Rd, 2002, Toronto, ON M8V 0H9 | 2020-03-01 |
| Drachma Institute | 10 Park Lawn Rd, Unit 902, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2020-04-18 |
| Huk Athletics Inc. | 10 Park Lawn Rd, 715, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2020-06-16 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Desired Media Inc. | 906-10 Park Lawn Rd, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2020-12-08 |
| 12472686 Canada Inc. | 410-10 Park Lawn Rd, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2020-11-04 |
| Lust Agency Inc. | 2802-10 Park Lawn Road, Toronto, ON M8V 0H9 | 2020-10-19 |
| 12254131 Canada Inc. | 1008-10 Park Lawn Road, Toronto, ON M8V 0H9 | 2020-08-08 |
| Vida Property Management Inc. | 715-10 Park Lawn Rd., Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2020-05-08 |
| 11329049 Canada Ltd. | 10 Park Lawn, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2019-03-29 |
| Rebecca Ying Legal Professional Corporation | 2706-10 Park Lawn Road, Etobicoke, ON M8V 0H9 | 2018-11-07 |
| Hydration Pro Inc. | 3209-10 Park Lawn Rd, Toronto, ON M8V 0H9 | 2018-11-01 |
| 11074717 Canada Inc. | 3702-10 Park Lawn Road, Toronto, ON M8V 0H9 | 2018-10-31 |
| 10514497 Canada Ltd. | 502 - 10 Parklawn Road, Toronto, ON M8V 0H9 | 2017-11-27 |
| Find all corporations in postal code M8V 0H9 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sandra Smith | 2 Overhill Road, Elmsford NY 10523, United States |
| Desiree Thomas | 906-10 Park Lawn Rd, Etobicoke ON M8V 0H9, Canada |
| Deandra Greco | 10 Park Lawn Road, Toronto ON M8V 0H9, Canada |
| City | Etobicoke |
| Post Code | M8V 0H9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Meubles Eleven-eleven Corporation | 65 Brittany, Suite 304, Mount Royal, QC H3P 1A4 | 1992-09-11 |
| The Eleven-eleven Development Corporation | 111 College St., Toronto, ON M6H 1B4 | 1981-09-29 |
| Eleven Eleven Health and Wellness Inc. | 41 Carlyle Avenue, Ottawa, ON K1S 5V4 | 2019-08-13 |
| Gestion Eleven Star Inc. | 1501 Mcgill College Ave., 26th Fl., Montreal, QC H3A 3N9 | 1997-11-14 |
| Vision/eleven Apparel Management Inc. | 9310 Boulevard Saint-laurent, Suite 1118, MontrГ©al, QC H2N 1N4 | |
| Skin Spin Cosmetics Inc. | 12136 Boundary Drive South, % Skin Spin, Surrey, BC V3X 2B7 | 2014-05-01 |
| Les Productions Salt On Our Skin Inc. | 5510 Ferrier Street, Mount-royal, QC H4P 1M2 | 1991-06-28 |
| Fade Away Laser and Skin Centre Corp. | 2104-104 Willis Crescent, Saskatoon, SK S7T 0Y2 | |
| Eleven 70 Media Inc. | 9 Longspur Cir., Fonthill, ON L0S 1E2 | 2007-06-27 |
| One Eleven | 4-325 Front Street West, Toronto, ON M5V 2Y1 | 2013-06-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on Skin At Eleven Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.