True Beaut Inc. (Corporation# 12515512) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515512 |
| Business Number | 798422465 |
| Corporation Name | True Beaut Inc. |
| Registered Office Address |
1670 Clearbrook Drive Oshawa ON L1K 0V9 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sunita Praful Patel | 1670 Clearbrook Drive, Oshawa ON L1K 0V9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 1670 Clearbrook Drive, Oshawa, ON L1K 0V9 |
| Name | 2020-11-23 | current | True Beaut Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Muthu Realty Inc. | 1686 Clearbrook Drive, Oshawa, ON L1K 0V9 | 2016-12-14 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Strongman Media Inc. | 996 Beneford Road, Oshawa, ON L1K 0A2 | 2010-06-24 |
| K Kazenga Consulting Services Inc. | 975 Beneford Rd, Oshawa, ON L1K 0A2 | 2007-12-02 |
| Mafams Inc. | 1104 Beneford, Oshawa, ON L1K 0A3 | 2020-04-24 |
| 11577972 Canada Corp. | 936 Langford St, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2019-08-19 |
| 11126946 Canada Ltd. | 917 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2018-12-03 |
| 11768883 Canada Inc. | 936 Langford St, Oshawa, ON L1K 0A4 | 2019-12-02 |
| Three and Thirty Inc. | 964 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A5 | 2019-09-10 |
| 7256582 Canada Inc. | 961 Langford Street, Oshawa, ON L1K 0A5 | 2009-10-08 |
| 12403692 Canada Inc. | 1794, Grandview Street N, Oshawa, ON L1K 0A6 | 2020-10-08 |
| 6765033 Canada Inc. | 1669 Grandview St. N, Oshawa, ON L1K 0A6 | 2007-05-03 |
| Find all corporations in postal code L1K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sunita Praful Patel | 1670 Clearbrook Drive, Oshawa ON L1K 0V9, Canada |
| City | Oshawa |
| Post Code | L1K 0V9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| True North, True Love, True Friend Co. Ltd. | 20311 123b Avenue, Maple Ridge, BC V2X 0M9 | 2007-03-29 |
| Beaut Inc. | 295 Roney Avenue, Richmond Hill, ON L4C 2H4 | 2018-02-12 |
| La Distribution Sani-true Ltee | 10025 Jasper Ave., Suite 1313, Edmonton, AB T5J 2X9 | 1981-09-28 |
| True North Slings Inc. | 2627 22 Avenue South, Lethbridge, AB T1K 1J8 | 2017-05-06 |
| True Ad Consultants Inc. | 19 Cours Le Royer O., Suite 206, Montreal, QC H2Y 1W4 | 2010-11-01 |
| Compagnie De Filtre True Water Canada Inc. | 2415 Madison, Suite 23, Montreal, QC H4B 2T5 | 1991-02-15 |
| True North Fresh Water Corporation | 1, Place Ville-marie, Suite 3900, MontrГ©al, QC H3B 4M7 | 2019-11-13 |
| Tnmi True North Management Inc. | Suite 205, 1676 Martin Drive, White Rock, BC V4A 6E7 | |
| Enseignes De Golf "true-distance" Inc. | 12758 Boul. Industriel, Pointe Aux Trembles, QC H1A 3V2 | 2006-12-13 |
| True Comfort Floor Heating Canada Inc. | 2400, Rue De La Province, Longueuil, QC J4G 1G1 | 2005-10-27 |
Please comment or provide details below to improve the information on True Beaut Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.