Fancy Couture Limited (Corporation# 12515431) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515431 |
| Business Number | 797938743 |
| Corporation Name | Fancy Couture Limited |
| Registered Office Address |
41 Belvedere Avenue Charlottetown PE C1A 6A9 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| karungi karen Mugabo | 41 Belvedere Avenue, Charlottetown PE C1A 6A9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 41 Belvedere Avenue, Charlottetown, PE C1A 6A9 |
| Name | 2020-11-23 | current | Fancy Couture Limited |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 41 Belvedere Avenue |
| City | Charlottetown |
| Province | PE |
| Postal Code | C1A 6A9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ivy's Hair and Beauty Inc. | 49 Belvedere Avenue, Charlottetown, PE C1A 6A9 | 2018-07-27 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Hicano Trading Ltd. | 15 Rogers Lane, Charlottetown, PE C1A 0A3 | 2018-04-13 |
| May Earth Services Inc. | 132 Barbour Circle, Charlottetown, PE C1A 0A4 | 2018-10-26 |
| House of Dumplings Ltd. | 160 Barbour Circle, Charlottetown, PE C1A 0A4 | 2016-11-21 |
| 8749515 Canada Inc. | 116 Barbour Circle, Charlottetown, PE C1A 0A4 | |
| Talentedu Inc. | 160 Barbour Circle, Charlottetown, PE C1A 0A4 | 2019-02-04 |
| Rec & Weld Inc. | 120-1 Haviland Street, Charlottetown, PE C1A 0A8 | 2017-09-18 |
| On The Water Adventures, Inc. | 304-4 Prince St, Charlottetown, PE C1A 0C4 | 2016-04-20 |
| 313 Enterprise Inc. | 225-7 Babineau Ave, Charlottetown, PE C1A 0C9 | 2020-11-20 |
| Shb Investments Inc. | Suite No. 201, 7 Babineau Avenue, Charlottetown, PE C1A 0C9 | 2019-07-30 |
| Affiliatevia Canada Inc. | 7 Babineau Avenue, Suite 209, Charlottetown, PE C1A 0C9 | |
| Find all corporations in postal code C1A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| karungi karen Mugabo | 41 Belvedere Avenue, Charlottetown PE C1A 6A9, Canada |
| City | Charlottetown |
| Post Code | C1A 6A9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Couvre-lits En.fancy Inc. | 9600 St-lawrence Blvd, Suite 110, Montreal, QC H2N 1R2 | 1990-10-17 |
| Fancy Bollywood Entertainment Inc. | 2207 Maryse-bastie Street, St-laurent, QC H4R 3C5 | 2006-08-04 |
| Fancy Financial Services Inc. | 2207 Maryse Bastie, St-laurent, QC H4R 3C5 | 2000-08-29 |
| Fancy-pak Co. International Ltd. | 240 Guizot Street West, Montreal, QC H2P 1L5 | 2010-09-13 |
| Fancy Pak Holding Co. Ltee | 310 9th Avenue South West, Calgary, AB | 1979-03-22 |
| Fancy Cape Iv Productions Inc. | 1055 RenÉ-lÉvesque Blvd. East, Suite 900, Montreal, QC H2L 4S5 | 2002-09-30 |
| Fancy & Co. Boutique Inc. | 1500 Basin, App 319, Montreal, QC H3C 0N3 | 2017-10-27 |
| Les Productions Fancy Cape Inc. | 1055 . RenÉ-lÉvesque East, Suite 900, Montreal, QC H2L 4S5 | 1997-12-22 |
| Fancy Label Apparel Corp. | 31 - 3800 Memorial Dr Ne, Calgary, AB T2A 5H5 | |
| Fancy Miss Limited | 1012 Lagoon Street, Mississauga, ON L5G 0B2 | 2019-05-14 |
Please comment or provide details below to improve the information on Fancy Couture Limited.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.