Anmmaa Group Inc. (Corporation# 12515423) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is November 23, 2020.
| Corporation ID | 12515423 |
| Business Number | 798423265 |
| Corporation Name | Anmmaa Group Inc. |
| Registered Office Address |
58 Avening Drive Toronto ON M9V 1Y1 |
| Incorporation Date | 2020-11-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Afeez Fagbola | 58 Avening Drive, Toronto ON M9V 1Y1, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-11-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-11-23 | current | 58 Avening Drive, Toronto, ON M9V 1Y1 |
| Name | 2020-11-23 | current | Anmmaa Group Inc. |
| Status | 2020-11-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-11-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11271245 Canada Inc. | 76 Avening Dr., Etobicoke, ON M9V 1Y1 | 2019-02-26 |
| 10875856 Canada Inc. | 76 Avening Drive, Toronto, ON M9V 1Y1 | 2018-07-07 |
| Knovatek Inc. | 82 Avening Drive, Toronto, ON M9V 1Y1 | 2018-01-18 |
| Sp Gill Transport Ltd. | 36 Avening Dr, Etobicoke, ON M9V 1Y1 | 2012-10-30 |
| Dwi Consultants and Associates Inc. | 24 Avening Drive, Etobicoke, ON M9V 1Y1 | 2003-07-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Riyasat Punjabi Tadka & Bar Canada Inc. | Unit A-102, A-103, 6230 Finch Avenue West, Etobicoke, ON M9V 0A1 | 2020-11-30 |
| 360 Urban Threads Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| Mack F/x Traders Inc. | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-02-21 |
| 6747566 Canada Limited | 793 Albion Rd., Toronto, ON M9V 1A2 | 2007-04-02 |
| 10623415 Canada Inc. | 845 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-02-08 |
| Free Sewing Training School | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2017-04-19 |
| 8135061 Canada Corporation | 1a-849 Albion, Toronto, ON M9V 1A3 | 2012-03-07 |
| Nigerian-canadian Police Foundation | 831 Albion Road, Etobicoke, ON M9V 1A3 | 2017-12-13 |
| The Garden of Love and Deliverance Ministry | 831 Albion Road, Toronto, ON M9V 1A3 | 2018-06-21 |
| Remane International Incorporated | 900 Albion Road, Unit B20, Etobicoke, ON M9V 1A5 | 2014-04-01 |
| Find all corporations in postal code M9V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Afeez Fagbola | 58 Avening Drive, Toronto ON M9V 1Y1, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M9V 1Y1 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Group'pro Laboratories Inc. | 1600 Rue Berri, Suite 213, Montreal, QC | 1985-04-24 |
| Group 35 The Real Estate Investment Group Inc. | 2 First Canadian Place, Suite 1600, Toronto, ON M5X 1J5 | 1987-02-04 |
| Canadian Leukemia Study Group | 359 Blythwood Road, Toronto, ON M4N 1A7 | 2019-10-23 |
| Le Group De Ressources Humaines Grh Inc. | Complex Desjardins, Suite 1902, Montreal, QC | 1977-07-11 |
| Reu-dom Group Inc. | 7731 Louis Quilico, Suite 310, St-leonard, QC | 1989-02-14 |
| Sanche Group Inc. | #1 51514 Rr 262, Spruce Grove, AB T7Y 1C2 | 2019-11-21 |
| Le Group Securite N.a.c. Inc. | 2650 Rue Diab, St-laurent, QC | 1978-02-07 |
| Twt Group Inc. | 800 - 515 Legget Drive, Ottawa, ON K2K 3G4 | |
| Lsg Group Inc. | 18 Capreol Court, Toronto, ON M5V 4A3 | 2019-05-14 |
| Seven Group Game Services Inc. | 1000 Sherbrooke Street West, Suite 2700, Montreal, QC H3A 3G4 | 2011-06-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on Anmmaa Group Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.