TANNIERU IMPORTS & EXPORTS INC. (Corporation# 12036169) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 2, 2020.
| Corporation ID | 12036169 |
| Business Number | 735814477 |
| Corporation Name | TANNIERU IMPORTS & EXPORTS INC. |
| Registered Office Address |
11 Lawrence Cres Brampton ON L6W 2P2 |
| Incorporation Date | 2020-05-02 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ramachandrarao Duggina | 80 Ewen Road, Hamilton ON L8S 3C5, Canada |
| LEELANATH TANNEERU | 11 LAWRENCE CRES, BRAMPTON ON L6W 2P2, Canada |
| NAGAPADMINI GUNTUPALLI | 11 LAWRENCE CRES, BRAMPTON ON L6W 2P2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-02 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-02 | current | 11 Lawrence Cres, Brampton, ON L6W 2P2 |
| Name | 2020-05-02 | current | TANNIERU IMPORTS & EXPORTS INC. |
| Name | 2020-05-02 | current | TANNIERU IMPORTS ; EXPORTS INC. |
| Status | 2020-05-02 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-02 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Tannieru Consultancy Inc. | 11 Lawrence Crescent, Brampton, ON L6W 2P2 | 2018-12-28 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Wali Ul Asr Learning Institute | 7580 Kennedy Road, Brampton, ON L6W 0A1 | 2007-11-28 |
| Emerson Mahoney Golf Enterprises Inc. | 7700 Kennedy Road, Brampton, ON L6W 0A1 | 2003-02-11 |
| 12325756 Canada Inc. | Unit # 8, 7990 Kennedy Road South, Brampton, ON L6W 0A2 | 2020-09-08 |
| New Brampton Community Task Force | 7735 Kennedy Road South, Brampton, ON L6W 0A2 | 2017-01-31 |
| Hankook Tire Canada Corp. | 30 Resolution Drive, Brampton, ON L6W 0A3 | |
| Golden Arrow Healthcare Services Inc. | 1110-16 John Street, Brampton, ON L6W 0A4 | 2020-11-30 |
| New Life Apostolic Ministries | 1407 - 16 Johns Street, Brampton, ON L6W 0A4 | 2018-05-05 |
| Community Food Security Organic Gardens | 16 John Street, Suite 311, Brampton, ON L6W 0A4 | 2016-01-27 |
| 9294201 Canada Inc. | 2408-100 John Street, Brampton, ON L6W 0A8 | 2015-05-13 |
| 9266623 Canada Ltd. | 100 John St, 1402, Brampton, ON L6W 0A8 | 2015-04-23 |
| Find all corporations in postal code L6W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ramachandrarao Duggina | 80 Ewen Road, Hamilton ON L8S 3C5, Canada |
| LEELANATH TANNEERU | 11 LAWRENCE CRES, BRAMPTON ON L6W 2P2, Canada |
| NAGAPADMINI GUNTUPALLI | 11 LAWRENCE CRES, BRAMPTON ON L6W 2P2, Canada |
| City | BRAMPTON |
| Post Code | L6W 2P2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Fibro International Imports/exports Ltd. | 1465 95e Avenue, Fabreville, Laval, QC H7P 4K9 | 1982-04-27 |
| M E M Imports and Exports Inc. | 41 Blackfrair Ave, Toronto, ON M9R 3S5 | 2019-05-10 |
| Euroimpexp Imports Exports Inc. | 490 Abelard, 2a, Verdun, QC H3E 1B5 | 2017-10-01 |
| R & N Imports and Exports Inc. | 17 Kentview Crescent, Markham, ON L6B 0L6 | 2009-08-20 |
| Kb Imports and Exports Ltd. | 22 Cragg Cres., Ajax, ON L1T 0E4 | 2008-06-09 |
| Hsm Imports Exports Ltd. | 2000 Cochrane St, Ottawa, ON K1V 7R4 | 2014-09-23 |
| Harkness Imports & Exports Inc. | 5 Hilltop Drive, Ayr, ON N0B 1E0 | 2009-11-06 |
| Kalio Imports and Exports Ltd. | 47 Wayside Ave., Scarborough, ON M1V 1K3 | 2007-11-08 |
| Sbt Imports & Exports Inc. | 80 Ewen Road, Hamilton, ON L8S 3C5 | 2017-12-06 |
| A&i Imports and Exports Inc. | 157 Earlsbridge Blvd., Brampton, ON L7A 3S8 | 2015-11-06 |
Please comment or provide details below to improve the information on TANNIERU IMPORTS & EXPORTS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.