CNEORM SERVICES LIMITED (Corporation# 12035855) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12035855 |
| Business Number | 735854135 |
| Corporation Name | CNEORM SERVICES LIMITED |
| Registered Office Address |
11512 11 Ave Sw Edmonton AB T6W 1W7 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 3 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Dr. Randolph Onyema Ibe | 903-280 Dundas Street East, Toronto ON M5A 3W1, Canada |
| Dr. Collins Norbert Ugochukwu | 11512 11 Ave SW, Edmonton AB T6W 1W7, Canada |
| Onyekachi Evangeline Ugochukwu | 11512 11 Ave SW, Edmonton AB T6W 1W7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | 11512 11 Ave Sw, Edmonton, AB T6W 1W7 |
| Name | 2020-05-01 | current | CNEORM SERVICES LIMITED |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Nigerian North American Professionals Forum | 11512 11 Ave Sw, Edmonton, AB T6W 1W7 | 2018-11-01 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Creativity Expansive Ltd. | 11508, 11 Avenue Sw, Edmonton, AB T6W 1W7 | 2018-07-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dreamz Cube Creations Inc. | 2020 124street, Edmonton, AB T6W 0A1 | 2016-01-28 |
| Price Bidline Inc. | 1920 125 Street Sw, Edmonton, AB T6W 0A4 | 2013-01-31 |
| Go World Software Inc. | 1920 - 125 Street S.w., Edmonton, AB T6W 0A4 | 2000-02-07 |
| Worldsoft Inc. | 1920 125 Street Sw, Edmonton, AB T6W 0A4 | 2017-06-05 |
| 7048971 Canada Inc. | 2028 - 126 St S.w., Edmonton, AB T6W 0A5 | 2008-09-22 |
| Ardia Business Corp. | 1904, 126 Street, Sw, Edmonton, AB T6W 0A5 | 2015-02-07 |
| Lucidity Press Inc. | 1945 120a St Sw, Edmonton, AB T6W 0A8 | 2010-01-16 |
| Tricona Services Ltd. | 12043 20 Ave Sw, Edmonton, AB T6W 0A8 | |
| Pipio Inc. | 1945 120a St Sw, Edmonton, AB T6W 0A8 | 2014-03-01 |
| 8311358 Canada Limited | 1911 120 St Sw, Edmonton, AB T6W 0A9 | 2012-09-27 |
| Find all corporations in postal code T6W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Dr. Randolph Onyema Ibe | 903-280 Dundas Street East, Toronto ON M5A 3W1, Canada |
| Dr. Collins Norbert Ugochukwu | 11512 11 Ave SW, Edmonton AB T6W 1W7, Canada |
| Onyekachi Evangeline Ugochukwu | 11512 11 Ave SW, Edmonton AB T6W 1W7, Canada |
| City | Edmonton |
| Post Code | T6W 1W7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Columbus Utility Services Limited | 199 Bay Street, Commerce Court West, Suite 5300, Toronto, ON M5L 1B9 | |
| Suzray Services Limited | 6963 Lemay St, Montreal 410, QC | 1971-11-08 |
| Ge Canada Management Services Limited | 1919 Minnesota Court, Suite 100, Mississauga, ON L5N 0C9 | |
| Services De Cuna Mutuelle-cumis Ltee | 151 North Services Road, P.o.box 5065, Burlington, ON L7R 4C2 | 1974-05-08 |
| Les Ventes Et Services Rst Limitee | 5701 Pullman St, Montreal, QC | 1975-07-07 |
| Les Services Presidentiels Limitee | 51 Blvd. Degaulle, Lorraine, QC | 1974-03-14 |
| N.i.s. Services Scientifiques Limitee | 388 Bonair, Beloeil, QC J3G 2B2 | 1985-09-04 |
| Csl Services (industrial) Limited | 215 Water Street, Suite 301, Box 11, St. John's, NL A1C 6C9 | |
| Les Services Techniques L.g. Limitee | 8153 St-hubert Street, Montreal, QC | 1979-08-31 |
| Nn Services Financiers Limitee | 1 First Canadian Place, 41 Floor, Toronto, ON M5X 1B2 | 1988-03-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on CNEORM SERVICES LIMITED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.