12034832 Canada Inc. (Corporation# 12034832) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12034832 |
| Business Number | 736115932 |
| Corporation Name | 12034832 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
1196 Haldimand Rd 66 Caledonia ON N3W 1P9 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Roger Kelley | 1196 Haldiman Rd RR66, Caledonia ON N3W 1P9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-12 | current | 1196 Haldimand Rd 66, Caledonia, ON N3W 1P9 |
| Address | 2020-05-06 | 2020-05-12 | 1196 Haldimad Rd 66, Caledonia, ON N3W 1P9 |
| Address | 2020-05-01 | 2020-05-06 | 1196 Haldiman Rd Rr66, Caledonia, ON N3W 1P9 |
| Name | 2020-05-01 | current | 12034832 Canada Inc. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Aloomii Inc. | 80 Larry Crescent, Caledonia, ON N3W 0B2 | 2020-01-01 |
| Voth International Incorporated | 5 Arnold Marshall Blvd, Caledonia, ON N3W 0B2 | 2019-08-26 |
| Soul Heroine Entertainment Inc. | 85 Larry Crescent, Caledonia, ON N3W 0B2 | 2018-05-18 |
| Apfel Industries Incorporated | 29 Arnold Marshall Blvd., Caledonia, ON N3W 0B2 | 2017-11-22 |
| Apex Operations Inc. | 29 Arnold Marshall Blvd., Caledonia, ON N3W 0B2 | 2018-08-29 |
| 10683442 Canada Inc. | 111 Larry Crescent, Ontario, ON N3W 0B3 | 2018-03-15 |
| Ridge Industries Inc. | 24 Larry Crescent, Caledonia, ON N3W 0B4 | 2020-09-02 |
| Zcp Landscaping Inc. | 29 Michael John Ave, Caledonia, ON N3W 0B5 | 2019-07-20 |
| 11457543 Canada Inc. | 49 Thompson Road, Caledonia, ON N3W 0B5 | 2019-06-11 |
| 11108921 Canada Corp. | 38 Arnold Marshall Blvd, Caledonia, ON N3W 0B5 | 2018-11-21 |
| Find all corporations in postal code N3W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Roger Kelley | 1196 Haldiman Rd RR66, Caledonia ON N3W 1P9, Canada |
| City | Caledonia |
| Post Code | N3W 1P9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12034832 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.