EN Marques Limited (Corporation# 12034590) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12034590 |
| Business Number | 735934135 |
| Corporation Name | EN Marques Limited |
| Registered Office Address |
1519 - 1423 Mississauga Valley Mississauga ON L5A 4A5 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Enide Marques | 1519 - 1423 Mississauga Valley Bulevard, Mississauga ON L5A 4A5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | 1519 - 1423 Mississauga Valley, Mississauga, ON L5A 4A5 |
| Name | 2020-05-01 | current | EN Marques Limited |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 1519 - 1423 Mississauga Valley |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 4A5 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Diaspora Games Ltd. | 423-1423 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2020-11-24 |
| 12453568 Canada Inc. | 1217 - 1423 Mississauga Valley Blvd., Mississauga, ON L5A 4A5 | 2020-10-28 |
| 12449498 Canada Inc. | 1607-1423 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2020-10-27 |
| Vene-cleaning Inc. | 921-1423 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2020-08-18 |
| 11967339 Canada Inc. | 1003-1423 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2020-03-18 |
| 11214489 Canada Incorporated | 1105-1423 Mississauga Valley Boulevard, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2019-01-23 |
| 11063634 Canada Inc. | 1423 Mississauga Valley Blvd, Unit No: 310, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2018-10-25 |
| Nubesware Limited | 719 - 1423 Mississauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2018-05-27 |
| 10377414 Canada Inc. | 1111-1423 Missisauga Valley Blvd, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2017-08-23 |
| Zeebaree Automotive Inc. | 1423 Mississauga Valley Blv., Unit#: 1025, Mississauga, ON L5A 4A5 | 2017-05-26 |
| Find all corporations in postal code L5A 4A5 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Enide Marques | 1519 - 1423 Mississauga Valley Bulevard, Mississauga ON L5A 4A5, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5A 4A5 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Marques Colston Investments Limited | 33 Baycrest Avenue, North York, Toronto, ON M6A 1V9 | 2019-11-05 |
| Loblaw Brands Limited | 22 St-clair Avenue East, Suite 800, Toronto, ON M4T 2S5 | |
| Gestion Les Marques Kin Inc. | 4600, Rue Molson, MontrГ©al, QC H1Y 0A3 | 2015-06-02 |
| Mdr Brands Inc. | 2095 Rue Monterey, Laval, QC H7L 3T6 | 2018-12-03 |
| Kin Brands Inc. | 4600 Molson, MontrГ©al, QC H1Y 0A3 | 2009-03-30 |
| Fxl Brands Inc. | 48 Pike Road, Oakville, ON L6H 6C3 | 2020-08-18 |
| Kin Brands Inc. | 4600 Rue Molson, MontrГ©al, QC H1Y 0A3 | |
| Les Marques 1234 Inc. | 846 7ieme Avenue, Fabreville, QC H7R 4L2 | 1994-10-25 |
| Les Marques Mcm Inc. | 7011 Ch De La Jolie-cote, St-danien, QC J0K 2E0 | 2003-03-14 |
| Marques Group Inc. | 307, 33255 Old Yale Road, Abbotsford, BC V2S 8R2 | 2020-10-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on EN Marques Limited.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.