Melint Canada Inc. (Corporation# 12034514) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is June 1, 2020.
| Corporation ID | 12034514 |
| Business Number | 732241476 |
| Corporation Name | Melint Canada Inc. |
| Registered Office Address |
49 Cedarcrest Drive Toronto ON M9A 2V4 |
| Incorporation Date | 2020-06-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Mehdi Moukite | 49 Cedarcrest Drive, Toronto ON M9A 2V4, Canada |
| Richard Caballero | 49 Cedarcrest Drive, Toronto ON M9A 2V4, Canada |
| Brent Gelhar | 4489 Marshdale Court, Mississauga ON L5M 4G2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-06-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-06-01 | current | 49 Cedarcrest Drive, Toronto, ON M9A 2V4 |
| Name | 2020-06-01 | current | Melint Canada Inc. |
| Status | 2020-06-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-06-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Rimenca Inc. | 49 Cedarcrest Drive, Etobicoke, ON M9A 2V4 | 2002-04-05 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10951234 Canada Inc. | 1405 - 1 Michael Power Place, Etobicoke, ON M9A 0A1 | 2018-08-17 |
| 10804983 Canada Inc. | Lph-02 1 Michael Power Place, Etobicoke, ON M9A 0A1 | 2018-05-29 |
| Gadwin Consult Corp. | 1 Michael Power Place, Suite 711, Etobicoke, ON M9A 0A1 | 2017-02-08 |
| 6399282 Canada Incorporated | 1 Michael Power Place, Suite 608, Toronto, ON M9A 0A1 | 2005-05-30 |
| 11114018 Canada Corporation | 1 Michael Power Place, Apt 604, Etobicoke, ON M9A 0A1 | 2018-11-25 |
| Angie Consulting Ltd. | 1 Michael Power Place, 711, Etobicoke, ON M9A 0A1 | 2020-12-02 |
| Ohseedee Inc. | 3 Michael Power Pl, Toronto, ON M9A 0A2 | 2020-11-18 |
| 11988549 Canada Inc. | 2702 - 3 Michael Power Place, Etobicoke, ON M9A 0A2 | 2020-04-02 |
| Qualgebra Inc. | 2204-3 Michael Power Pl., Etobicoke, ON M9A 0A2 | 2019-09-30 |
| Ymj Trading Inc. | 406-3 Michael Power Place, Toronto, ON M9A 0A2 | 2018-09-12 |
| Find all corporations in postal code M9A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Mehdi Moukite | 49 Cedarcrest Drive, Toronto ON M9A 2V4, Canada |
| Richard Caballero | 49 Cedarcrest Drive, Toronto ON M9A 2V4, Canada |
| Brent Gelhar | 4489 Marshdale Court, Mississauga ON L5M 4G2, Canada |
| City | Toronto |
| Post Code | M9A 2V4 |
Please comment or provide details below to improve the information on Melint Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.