ALPHA PERFECTION INC. (Corporation# 12034506) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12034506 |
| Business Number | 735939936 |
| Corporation Name | ALPHA PERFECTION INC. |
| Registered Office Address |
39 Bruce Beer Drive Brampton ON L6V 2W7 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Denis Emma Okware | 74 Linkdale Road, Brampton ON L6V 2Y7, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | 39 Bruce Beer Drive, Brampton, ON L6V 2W7 |
| Name | 2020-05-01 | current | ALPHA PERFECTION INC. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mayopatti Transport Inc. | 61 Bruce Beer Dr, Brampton, ON L6V 2W7 | 2020-02-03 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 99homes Capital Inc. | 201-15 Gateway Blvd, Brampton, ON L6V 0H4 | 2020-08-24 |
| 11910426 Canada Inc. | 127 Christian Ritter Drive, Markham, ON L6V 0V8 | 2020-02-18 |
| 9295437 Canada Incorporated | 20 Shediac Rd, Brampton, ON L6V 0V9 | 2015-05-13 |
| Infinity Global Systems Inc. | 18 Beachville Circle, S, Brampton, ON L6V 1A1 | 2011-04-01 |
| Ck Global Marketing Inc. | 9418 Chinguacousy Rd N, Brampton, ON L6V 1A1 | 2004-04-27 |
| Cema Canadian Emergency Management Agency Inc. Amec | 1279 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | 2002-04-26 |
| The Shepherd's House | 10055 Creditview Road, Brampton, ON L6V 1A1 | 2002-01-17 |
| Agribiotech Canada, Inc. | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Rothwell Seeds International Company Limited | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Agribiotech Canada, Inc. | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Find all corporations in postal code L6V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Denis Emma Okware | 74 Linkdale Road, Brampton ON L6V 2Y7, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L6V 2W7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Les Tapis Perfection Cie Ltee | 113 Dupont Street, Suite 100, Toronto, ON M5R 1V4 | 1950-07-17 |
| Les Aliments Perfection Limitee | 215 Fitzroy Street, P.o.box 97, Charlottetown, PE | 1976-03-09 |
| Perfection Pools Ltd. | 6343 Ch. Saint-francois, St-laurent, QC H4T 1B6 | 1983-10-03 |
| Г‰lectrique Perfection Inc. | 8685 Pascal Gagnon, St. Leonard, QC H1P 1Y5 | 1999-08-03 |
| Les Tapis Perfection Cie Ltee | 160 Pears Avenue, Suite 410, Toronto, ON M5R 3P8 | |
| Location D'equipement Perfection Inc. | 200 Lansdowne, Suite 507, Westmount, QC H3Z 3E1 | 1992-12-18 |
| Les Aliments Perfection Limitee | 502 York Point Road, Po Box 3331, Charlottetown, PE C1A 8W5 | |
| M.l. Perfection Maintenance Services Inc. | 4769 Boul. Cleroux, Suite 1, Laval, QC H7T 3C1 | 2009-10-05 |
| Accessoires-mode Perfection Ltee | 6625 Mackle Rd, Apt 1107, Cote St-luc, QC H4W 2Z8 | 1978-03-06 |
| Graphiques Perfection Du Canada Inc. | 2237 St. Jacques St. West, Montreal, QC H3J 1H6 | 1980-10-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on ALPHA PERFECTION INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.