12034298 Canada Inc. (Corporation# 12034298) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12034298 |
| Business Number | 736151333 |
| Corporation Name | 12034298 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
40-800 Melwood Avenue Ottawa ON K2A 3C3 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Ali Majnoun | 40-800 Melwood Avenue, Ottawa ON K2A 3C3, Canada |
| Talal Elkhatib | 40- 800 Melwood Avenue, Ottawa ON K2A 3C3, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | 40-800 Melwood Avenue, Ottawa, ON K2A 3C3 |
| Name | 2020-05-01 | current | 12034298 Canada Inc. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8720878 Canada Limited | 812 Melwood Avenue, Ottawa, ON K2A 3C3 | 2013-12-10 |
| L3 Prime Inc. | 848 Melwood Avenue, Ottawa, ON K2A 3C3 | 2003-02-26 |
| C.a. Reid International Inc. | 800 Melwood Avenue, Unit 30, Ottawa, ON K2A 3C3 | 2000-09-26 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Digistep Technologies Inc. | 378 Selby Avenue, Ottawa, ON K2A 0A1 | 2000-07-14 |
| Inuaintegration Solutions Inc. | 427 Lochaber Ave, Ottawa, ON K2A 0A5 | 2014-06-05 |
| 7792441 Canada Inc. | 429 Lochaber Avenue, Ottawa, ON K2A 0A5 | 2011-03-01 |
| Ujulus Inc. | 2165 Workman Ave, Ottawa, ON K2A 0A7 | 2020-07-01 |
| Label Your Clothes Inc. | 2171 Workman Avenue, Ottawa, ON K2A 0A7 | 2006-07-17 |
| Management Ideas for Today Inc. | 2171 Workman Avenue, Ottawa, ON K2A 0A7 | 2007-02-14 |
| 4051301 Canada Inc. | 2143 Workman Avenue, Ottawa, ON K2A 0A8 | 2002-04-19 |
| K Collective Inc. | 356, Wilmont Avenue Apt 3, Ottawa, ON K2A 0B1 | 2018-01-18 |
| Jonathan Collective | 72-27 Auriga Drive, Ottawa, ON K2A 0B1 | 2017-08-16 |
| Rmc Project Advisory Ltd. | 374 Wilmont Ave., Ottawa, ON K2A 0B1 | 2013-11-06 |
| Find all corporations in postal code K2A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Ali Majnoun | 40-800 Melwood Avenue, Ottawa ON K2A 3C3, Canada |
| Talal Elkhatib | 40- 800 Melwood Avenue, Ottawa ON K2A 3C3, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K2A 3C3 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12034298 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.