12034034 Canada Inc. (Corporation# 12034034) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is May 1, 2020.
| Corporation ID | 12034034 |
| Business Number | 736451873 |
| Corporation Name | 12034034 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
23a - 3085 Hurontario Street Mississauga ON L5A 4E4 |
| Incorporation Date | 2020-05-01 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| AFUA OFOSU-APPIAH | 23A - 3085 Hurontario Street, Mississauga ON L5A 4E4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-05-01 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-05-01 | current | 23a - 3085 Hurontario Street, Mississauga, ON L5A 4E4 |
| Name | 2020-05-01 | current | 12034034 Canada Inc. |
| Status | 2020-05-01 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-05-01 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 23A - 3085 Hurontario Street |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5A 4E4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Syrian Community Center (scc) | 3085 Hurontario St, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2017-03-14 |
| 10015067 Canada Ltd. | 3085 Hurontario St., Unit 21, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2016-12-08 |
| Al-patra Currency Exchange Ltd. | 3085 Hurontario Street Unit 6, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2016-04-18 |
| Mam Professional Consultants Inc. | 3085 Hurontario Street, Unit 207a, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2012-12-27 |
| Hl Life Inc. | 210-3085 Hurontario St., Mississauga, ON L5A 4E4 | 2011-05-19 |
| 6805141 Canada Inc. | Unit 16 - 3085 Hurontario St, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2007-07-11 |
| 6593968 Canada Inc. | 18-3085 Hurontario Street, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2006-07-05 |
| Erudite Creations Inc. | Suite 202, 3085 Hurontario Street, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2005-01-01 |
| 10715743 Canada Inc. | 3085 Hurontario Street, Unit 204, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2018-04-04 |
| Abm Global Investments Ltd. | 3085 Hurontario Street, Unit 23a, Mississauga, ON L5A 4E4 | 2019-12-13 |
| Find all corporations in postal code L5A 4E4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| AFUA OFOSU-APPIAH | 23A - 3085 Hurontario Street, Mississauga ON L5A 4E4, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5A 4E4 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12034034 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.