12033682 Canada Inc. (Corporation# 12033682) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is April 30, 2020.
| Corporation ID | 12033682 |
| Business Number | 736219536 |
| Corporation Name | 12033682 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
567 Rang Sainte Julie Est Saint-andrГ©-avellin QC J0V 1W0 |
| Incorporation Date | 2020-04-30 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Alex Le Tourneux | 8 rue Lanthier, Saint-André-Avellin QC J0V 1W0, Canada |
| Egbert Paul Slomp | 567 Rang Sainte Julie Est, Saint-André-Avellin QC J0V 1W0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-04-30 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-04-30 | current | 567 Rang Sainte Julie Est, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 |
| Name | 2020-04-30 | current | 12033682 Canada Inc. |
| Status | 2020-04-30 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-04-30 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 567 Rang Sainte Julie Est |
| City | Saint-AndrГ©-Avellin |
| Province | QC |
| Postal Code | J0V 1W0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ferme Grazing Days Farm Inc. | 567 Rang Sainte Julie Est, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2017-10-16 |
| CoopГ©rative Aliments Farmhouse Food Cooperative Inc. | 567 Rang Sainte Julie Est, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2020-04-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Xl Inc. | 238, Chemin Du Lac-des-quatres-chemins, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2020-10-19 |
| M-trex Canada Inc. | 1217 Chemin Du Vieux Pin, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2020-02-15 |
| 11877836 Canada Inc. | 200, Rang Saint-joseph Ouest, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2020-01-31 |
| 11360035 Canada Inc. | 734, Rang Saint-joseph Est, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2019-04-25 |
| Construction Moduleflex Inc. | 1193 Route 321 Nord, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2019-02-12 |
| 11059319 Canada Inc. | 623, Route 321 Nord, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2018-10-24 |
| 10712957 Canada Inc. | 138, Rang Saint Joseph Ouest, Saint AndrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2018-04-03 |
| Qc Gold Tech Inc. | 517, Rang Sainte-julie Est, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2017-12-04 |
| Polar Maxima Inc. | 1193 Rte 321 N, Saint-andrÉ-avellin, QC J0V 1W0 | 2017-05-12 |
| 10019330 Canada Inc. | 1004, Route 321 Nord, Saint-andrГ©-avellin, QC J0V 1W0 | 2016-12-12 |
| Find all corporations in postal code J0V 1W0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Alex Le Tourneux | 8 rue Lanthier, Saint-André-Avellin QC J0V 1W0, Canada |
| Egbert Paul Slomp | 567 Rang Sainte Julie Est, Saint-André-Avellin QC J0V 1W0, Canada |
| City | Saint-AndrГ©-Avellin |
| Post Code | J0V 1W0 |
Please comment or provide details below to improve the information on 12033682 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.