LSED International Trading Corporation (Corporation# 11972707) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 23, 2020.
| Corporation ID | 11972707 |
| Business Number | 740598479 |
| Corporation Name | LSED International Trading Corporation |
| Registered Office Address |
2240 Ladyslipper Crescent London ON N6K 0A5 |
| Incorporation Date | 2020-03-23 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Luyu Shen | 2240 Ladyslipper Crescent, London ON N6K 0A5, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-23 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-23 | current | 2240 Ladyslipper Crescent, London, ON N6K 0A5 |
| Name | 2020-03-23 | current | LSED International Trading Corporation |
| Status | 2020-03-23 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-23 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10377937 Canada Inc. | 1977 Riverbend Rd, London, ON N6K 0A1 | 2017-08-24 |
| Red Island It Service & Home Theater Inc. | 1933 Riverbend Road, London, ON N6K 0A2 | 2018-08-28 |
| 9198539 Canada Inc. | 1742 Tigerlily Rd, London, ON N6K 0A3 | 2015-02-24 |
| Ontario Onbuys E-commerce Trading Inc. | 1868 Riverbend Road, London, ON N6K 0A4 | 2018-02-11 |
| Beyond Foods International Inc. | 2050 Kains Rd, Unit 73, London, ON N6K 0A6 | 2020-06-16 |
| Total Interactive Entertainment Experience Incorporated | 2050 Kains Road, Unit 58, London, ON N6K 0A6 | 2013-11-05 |
| 7783361 Canada Inc. | 1507 Thornley St, London, ON N6K 0A9 | 2011-02-21 |
| Smiley Bobeez Enterprises Inc. | 1250 Cranbrook Road, London, ON N6K 0B1 | 2008-06-25 |
| 10673277 Canada Corporation | 1385 Thornley Street, London, ON N6K 0B2 | 2018-03-09 |
| Amrao Transportation Inc. | 1392 Thornley Street, London, ON N6K 0B2 | 2018-01-17 |
| Find all corporations in postal code N6K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Luyu Shen | 2240 Ladyslipper Crescent, London ON N6K 0A5, Canada |
| City | London |
| Post Code | N6K 0A5 |
| Category | trading |
| Category + City | trading + London |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Corporation D'investissement Et De Commerce International Shoura | 550 Sherbrooke St West, Suite 890, Montreal, QC H3A 1B9 | 1991-09-09 |
| Corporation De Commerce International A.r. Meltzer | 1230 Dr. Penfield, Suite 1102, Montreal, QC H3G 1G5 | 1982-11-23 |
| La Corporation De Commerce International Melmont Ltee | 4010 Malo Street, Brossard, QC | 1978-04-06 |
| Corporation De Commerce International Nitoscany | 2075 University Street, Montreal, QC H3A 2L1 | 1999-01-19 |
| Lowes International Trading Corporation | 222-845 Boulevard Labelle, Laval, QC H7V 2V2 | 2018-04-09 |
| Amekob International Trading Corporation | 75 Deslauriers, Pierrefonds, QC H8Y 2E5 | 1999-02-12 |
| Societe De Commerce International Zali | P.o.box 189, Westmount, QC H3Z 2X3 | 1981-09-16 |
| Corporation Commerciale Tolivia Internationale | 550 Sherbooke Ouest, Suite 1000, Montreal, QC H3A 1B9 | 1982-03-08 |
| Siracle International Trading Corporation | 121 Wolseley St., Toronto, ON M6J 1K1 | 2007-04-11 |
| Www At Canada International Trading Corporation | 502-68 Main St N, Markham, ON L3P 0N5 | 2019-04-09 |
Please comment or provide details below to improve the information on LSED International Trading Corporation.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.