CLAIRE PHILLIPOWSKY CONSULTING INCORPORATED (Corporation# 11972057) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 22, 2020.
| Corporation ID | 11972057 |
| Business Number | 740275136 |
| Corporation Name | CLAIRE PHILLIPOWSKY CONSULTING INCORPORATED |
| Registered Office Address |
637 Steller Street Ottawa ON K4A 1P6 |
| Incorporation Date | 2020-03-22 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 1 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Claire Victoria Phillipowsky | 637 Steller Street, Ottawa ON K4A 1P6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-22 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-22 | current | 637 Steller Street, Ottawa, ON K4A 1P6 |
| Name | 2020-03-22 | current | CLAIRE PHILLIPOWSKY CONSULTING INCORPORATED |
| Status | 2020-03-22 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-22 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 3964370 Canada Inc. | 550 Wilkie Dr., OrlÉans, ON K4A 1M7 | 2001-11-01 |
| Av Experts Inc. | 178 Branthaven Street, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2014-01-15 |
| Dads Tools Inc. | 160 Branthaven Street, Orleans, ON K4A 0A1 | 2010-04-08 |
| Alain Carle & AssociÉs Inc. | 143, Rue Branthaven, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2009-05-28 |
| Raj & Mrm Inc. | 178 Branthaven Street, Ottawa, ON K4A 0A1 | 2017-07-09 |
| Eridesign Inc. | 517 Clarington Avenue, Ottawa, ON K4A 0A2 | 2010-11-28 |
| The Alexandria Lighthouse Inc. | 103 Wortham Way, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2020-10-23 |
| 11331051 Canada Inc. | 501 Clarington Ave, Orleans, ON K4A 0A3 | 2019-04-01 |
| Quatre Epingles Inc. | 512 Clarington Avenue, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2017-05-25 |
| Tephaz Holdings Inc. | 314 Sarabella Street, Ottawa, ON K4A 0A3 | 2016-04-22 |
| Find all corporations in postal code K4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Claire Victoria Phillipowsky | 637 Steller Street, Ottawa ON K4A 1P6, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K4A 1P6 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Ottawa |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Vision Integsys Consulting Incorporated | 66 Greystone, Pointe Claire, QC H9R 5T7 | 1995-12-28 |
| 6851568 Canada Incorporated | 73 Pointe Claire Ave., Poimte Claire, QC H9S 4M6 | 2007-10-04 |
| Rcg Rx Consulting Group Incorporated | 81 The East Mall, Suite 107, Toronto, ON M8Z 5W3 | |
| Henriksen Consulting Incorporated | 295 Dockerill Street, Trail, BC V1R 3P9 | 2004-03-28 |
| Sir I.t Consulting Inc. | 507 Hermitage, Pointe Claire, QC H9R 5B7 | 2006-03-07 |
| Vxm Consulting Incorporated | 58 Danjohn Crescent, Toronto, ON M1V 3N4 | 2015-10-01 |
| Adamantia Consulting Inc. | 81 Grandview, Pointe-claire, QC H9R 5T2 | 2012-05-02 |
| Alegrasky It Consulting Inc. | 61 Fifth Avenue, Pointe Claire, QC H9S 5C9 | 2003-03-04 |
| Iw Locke Consulting Inc. | 134 Bathurst, Pointe-claire, QC H9S 4Z8 | 2016-12-23 |
| Ebd-tech Consulting Inc. | 256 Champlain Ave, Pointe Claire, QC H9R 5X7 | 2008-12-11 |
Please comment or provide details below to improve the information on CLAIRE PHILLIPOWSKY CONSULTING INCORPORATED.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.