MOPANE SOLUTIONS INC. (Corporation# 11971280) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 20, 2020.
| Corporation ID | 11971280 |
| Business Number | 736847336 |
| Corporation Name |
MOPANE SOLUTIONS INC. SOLUTIONS MOPANE INC. |
| Registered Office Address |
2378 Reeves Road Tay Township ON L0K 2A0 |
| Incorporation Date | 2020-03-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Dennis Beans | 2378 Reeves Road, Tay Township ON L0K 2A0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-20 | current | 2378 Reeves Road, Tay Township, ON L0K 2A0 |
| Name | 2020-03-20 | current | MOPANE SOLUTIONS INC. |
| Name | 2020-03-20 | current | SOLUTIONS MOPANE INC. |
| Status | 2020-03-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 2378 Reeves Road |
| City | Tay Township |
| Province | ON |
| Postal Code | L0K 2A0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| B Dyball Contracting Inc. | 510 Park St., Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2020-03-05 |
| 11928015 Canada Inc. | 25 Mcdermitt Trail, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2020-02-26 |
| 11869655 Canada Inc. | 19 Caswell Road, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2020-02-01 |
| 11333976 Canada Inc. | 378 Robins Point Rd., Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2019-04-02 |
| Yashalum Canada Foundation | 10 Winfield Drive, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2018-08-21 |
| Canadian Association of Military and Police Sambo | 6323 6 Line North, Oro-medonte, ON L0K 2A0 | 2017-10-02 |
| North Simcoe Consulting Inc. | 85 Richard Street, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2017-05-20 |
| Mitchell Motorsports Inc. | 263 Park Street, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2016-08-21 |
| Midland Area Pickleball Club | 10 Georgias Walk, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2015-09-29 |
| 9419675 Canada Inc. | 109-b Fowlie Street St, Victoria Harbour, ON L0K 2A0 | 2015-09-01 |
| Find all corporations in postal code L0K 2A0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Dennis Beans | 2378 Reeves Road, Tay Township ON L0K 2A0, Canada |
| City | Tay Township |
| Post Code | L0K 2A0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cellular Energy Solutions Inc. | 4172 Rue De La Sienne, ., Laval, QC H7W 2S3 | 2016-08-10 |
| Solutions De Paiement P&g IncorporГ©e | 114 Rue Jaqueline, Sainte-sophie, QC J5J 2V2 | 2017-05-25 |
| Seventy Information Solutions Ltd. | 50 Saint Nicholas St, Toronto, ON M4Y 1W7 | 2006-07-17 |
| Elc Medical Solutions Inc. | 1550, Boul. Alphonse-desjardins, Bureau 240, LГ©vis, QC G6V 0G8 | 1999-12-15 |
| Solutions Thermiques & Industrielle M.l. Inc. | 4041, Rue Cartier, MontrГ©al, QC H2K 4G3 | 2005-12-12 |
| Global Partner Solutions Inc. | 1415 32e Avenue, Lachine, QC H8T 3J1 | 2006-08-24 |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | |
| Romanian Simple Solutions Inc. | 6514 Rue Clark, MontrГ©al, QC H2S 3E7 | 2010-07-22 |
| Solutions D'affaires Pri Inc. | 3 Place Ville-marie, Suite 400, MontrÉal, QC H3B 2E3 | 2003-09-24 |
Please comment or provide details below to improve the information on MOPANE SOLUTIONS INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.