Heart Head and Hand Spiritual Fellowship (Corporation# 11970887) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 20, 2020.
| Corporation ID | 11970887 |
| Business Number | 740708870 |
| Corporation Name | Heart Head and Hand Spiritual Fellowship |
| Registered Office Address |
403-1110 Hospital Place Canmore AB T1W 1N3 |
| Incorporation Date | 2020-03-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jocelyn R Hibo | 403-1110 Hospital Place, CANMORE AB T1W 1N3, Canada |
| Orlando C Cadajas | 21 Road 29 North Daang Hari, Taguig City 1630, Philippines |
| Redentor S Salazar | 790 Magallanes St., Carmona, Cavite 4116, Philippines |
| Federico F Hibo | 403-1110 Hospital Place, Canmore AB T1W 1N3, Canada |
| Ma. Bella S Crisostomo | 7234 A Bonifacio Street, Paranaque City 1700, Philippines |
| Charmaine Joy Fernandez | 421 Riva Heights, Canmore AB T1W 3L4, Canada |
| Isagani Buenaventura Del Mundo | 1252 Elberta Pkwy, Brentwood CA 94513, United States |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-20 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2020-03-20 | current | 403-1110 Hospital Place, Canmore, AB T1W 1N3 |
| Name | 2020-03-20 | current | Heart Head and Hand Spiritual Fellowship |
| Status | 2020-03-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Rockies Experience Limited | 112-107 Armstrong Place, Canmore, AB T1W 0A5 | 2019-07-06 |
| Cylentium Research Ltd. | 214 - 75 Dyrgas Gate, Canmore, AB T1W 0A6 | 2019-10-01 |
| T. Brodeur Nautical Network Inc. | 205 - 801 Banchlands Trail, Canmore, AB T1W 0B6 | 2013-01-29 |
| Core Values Cider Company Ltd. | Unit 202, 820 Main Street, Canmore, AB T1W 0C1 | 2017-02-09 |
| Uncorked Experiences Ltd. | 202, 820 Main Street, Canmore, AB T1W 0C1 | 2016-06-29 |
| 4423402 Canada Inc. | 505 Spring Creek Drive, Suite 112, Canmore, AB T1W 0C5 | 2009-07-16 |
| C2c Creative Art Inc. | 110 Stewart Creek Landing, Unit 101, Canmore, AB T1W 0E1 | 2020-03-06 |
| The Clean Rush Ltd. | 2203 101b Stewart Creek Landing, Canmore, AB T1W 0E3 | 2016-06-24 |
| Kasate Holdings Inc. | Unit #5104, 101e Stewart Creek Landing, Canmore, AB T1W 0E3 | 2013-09-23 |
| Gestion Ritchie Baird Inc. | 201-803 Wilson Way, Canmore, AB T1W 0E8 | |
| Find all corporations in postal code T1W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jocelyn R Hibo | 403-1110 Hospital Place, CANMORE AB T1W 1N3, Canada |
| Orlando C Cadajas | 21 Road 29 North Daang Hari, Taguig City 1630, Philippines |
| Redentor S Salazar | 790 Magallanes St., Carmona, Cavite 4116, Philippines |
| Federico F Hibo | 403-1110 Hospital Place, Canmore AB T1W 1N3, Canada |
| Ma. Bella S Crisostomo | 7234 A Bonifacio Street, Paranaque City 1700, Philippines |
| Charmaine Joy Fernandez | 421 Riva Heights, Canmore AB T1W 3L4, Canada |
| Isagani Buenaventura Del Mundo | 1252 Elberta Pkwy, Brentwood CA 94513, United States |
| City | Canmore |
| Post Code | T1W 1N3 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Canadian Fellowship of Christian Spiritual Directors | 16 -1 Lakeside Drive, St.catherines, ON L2M 1P3 | 2016-08-25 |
| Heart In Hand Rescue Coeur En Main | 707 3e Avenue, Pointe-aux-trembles, QC H1B 4P4 | 2020-07-17 |
| St. Catherine Sacred Heart Spiritual Baptist Church | 10 Tangreen Court, Suite 2907, Toronto, ON M2M 4B9 | 2018-09-17 |
| Hand In Hand Canada | 333 Bay Street Suite 2900, Bay Adelaide Centre, Toronto, ON M5H 2T4 | 2012-10-30 |
| Hand-to-hand Global Leadership Development Association | 1247 Huron St., Unit #163, London, ON N5Y 4X7 | 2009-12-01 |
| Hand In Hand for Haiti | 390 Bay Street, Suite 1202, Toronto, ON M5H 2Y2 | 2011-10-14 |
| Compagnie De Commerce Hand Yet Inc. | 1405 Bishop Street, Suite 201, Montreal, QC H3G 2E4 | 1988-09-30 |
| Hand-to-hand Global Leadership Inc. | 109 Stiefelmeyer Crs., Baden, ON N3A 4K6 | 2009-08-26 |
| Les Fermes Ranch-hand Ltee | 615 Dorchester Blvd. West, Suite 820, Montreal, QC | 1975-11-13 |
| La Recherche Head Inc. | 82 Richmond Street East, Toronto, ON M5C 1P1 | 1991-07-17 |
Please comment or provide details below to improve the information on Heart Head and Hand Spiritual Fellowship.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.