RENEGADE VAC INC. (Corporation# 11969854) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 20, 2020.
| Corporation ID | 11969854 |
| Business Number | 740383138 |
| Corporation Name | RENEGADE VAC INC. |
| Registered Office Address |
95 King Street Richmond ON K0A 2Z0 |
| Incorporation Date | 2020-03-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| CORBIN BALLARD | 95 KING STREET, RICHMOND ON K0A 2Z0, Canada |
| JOSHUA DAVEY | 104 QUEEN CHARLOTTE ST., RICHMOND ON K0A 2Z0, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-20 | current | 95 King Street, Richmond, ON K0A 2Z0 |
| Name | 2020-03-20 | current | RENEGADE VAC INC. |
| Status | 2020-03-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Skywards Consulting Inc. | 13 Regal Crescent, Ottawa, ON K0A 2Z0 | 2020-12-03 |
| The Brainstrong Network of Canada | 45 Gertie St., Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-12-01 |
| Emmy's Earrings Inc. | 41 Chanonhouse Dr, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-11-17 |
| Wise Water Plumbing & Heating Inc. | 96 Christopher Hamilton Street, Ottawa, ON K0A 2Z0 | 2020-11-12 |
| Colpitts Solutions Inc. | 74 Dr. Neelin Drive, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-11-11 |
| Rgssl Tennis Club | 65 Dallaire Crescent, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-10-05 |
| 12367513 Canada Inc. | 6197 Perth St, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-09-25 |
| Stump Hole Distillers Ltd. | 129 Talos Circle, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-08-31 |
| Cavenwell Industrial Ai Corp. | 12 Melissa Court, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-08-27 |
| Shawarma Beirut Canada Inc. | 601- 6179 Perth St, Richmond, ON K0A 2Z0 | 2020-08-14 |
| Find all corporations in postal code K0A 2Z0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| CORBIN BALLARD | 95 KING STREET, RICHMOND ON K0A 2Z0, Canada |
| JOSHUA DAVEY | 104 QUEEN CHARLOTTE ST., RICHMOND ON K0A 2Z0, Canada |
| City | RICHMOND |
| Post Code | K0A 2Z0 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Renegade Electrical Supply Ltd. | 5029 Still Creek, Burnaby, BC V5C 5V1 | |
| Renegade Bookkeeping Ltd. | 462 Stilling Way, Saskatoon, SK S7V 0W5 | 2020-04-01 |
| Renegade Systems Ltd. | 3 Tallforest Trail, Hamilton, ON L9B 0B7 | 2002-08-02 |
| Renegade Connect Ltd. | 42 Secroft Crescent, None, Toronto, ON M3N 1R6 | 2012-02-03 |
| Renegade Digital Design Inc. | 197 Stephanie Dr., Guelph, ON N1K 1X9 | 2013-02-04 |
| Renegade Hemp Inc. | 12 Hazel Crescent, Keene, ON K9J 6X9 | 2016-08-15 |
| Sage Renegade Inc. | 200-67 Mowat Avenue, Toronto, ON M6K 3E3 | 2018-04-05 |
| Renegade Apparel Inc. | 247 Hunter Street W, Peterborough, ON K9H 2L4 | 2018-01-01 |
| Renegade Insurance Marketing Inc. | 58 Foster Street, Perth, ON K7H 1S1 | 2007-04-20 |
| Renegade Strategies Inc. | Ph1-702, King Edward Ave East, Vancouver, BC V5V 0A9 | 2007-05-26 |
Please comment or provide details below to improve the information on RENEGADE VAC INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.