MEDIA PLUS YACCA DISPLAY SOLUTION LTD. (Corporation# 11969013) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is March 19, 2020.
| Corporation ID | 11969013 |
| Business Number | 740805676 |
| Corporation Name |
MEDIA PLUS YACCA DISPLAY SOLUTION LTD. MÉDIA PLUS YACCA SOLUTION D'AFFICHAGE LTÉE |
| Registered Office Address |
285 344 Route Saint-placide QC J0V 2B0 |
| Incorporation Date | 2020-03-19 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Michel Jasmin | 285 Route 344, Saint-Placide QC J0V 2B0, Canada |
| Chun-Xiang Bao | 1120 O'Brien Ave, Montréal QC H4L 3V9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-03-19 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-03-19 | current | 285 344 Route, Saint-placide, QC J0V 2B0 |
| Name | 2020-03-19 | current | MEDIA PLUS YACCA DISPLAY SOLUTION LTD. |
| Name | 2020-03-19 | current | MÉDIA PLUS YACCA SOLUTION D'AFFICHAGE LTÉE |
| Status | 2020-03-19 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-03-19 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 285 344 Route |
| City | Saint-Placide |
| Province | QC |
| Postal Code | J0V 2B0 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10426270 Canada Inc. | 1697, Route 344, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2017-09-28 |
| Atelier No 16 Inc. | 15 De La Fonderie, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2016-10-16 |
| Blondin Sires Inc. | 620, Rang Saint-vincent, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2016-06-07 |
| Gestion Mldc (2016) Inc. | 3480 Route 344, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2016-03-22 |
| ClÉaclÉo Inc. | 5264, Route 344, St-placide, QC J0V 2B0 | 2011-07-08 |
| 7607245 Canada Inc. | 5200 Route 344, St-placide, QC J0V 2B0 | 2010-07-20 |
| 7150857 Canada Inc. | 837 Rang St-vincent, St-placide, QC J0V 2B0 | 2009-04-02 |
| Productions Kunoki Inc. - | 251 Rue Raymond, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2006-01-11 |
| Yul Agence De StratÉgie Marketing Inc. | 23 Daniel Morin, St-placide, QC J0V 2B0 | 2004-06-09 |
| Gestion Bca Bouveret Inc. | 4876, Rte 344, Saint-placide, QC J0V 2B0 | 2004-05-31 |
| Find all corporations in postal code J0V 2B0 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Michel Jasmin | 285 Route 344, Saint-Placide QC J0V 2B0, Canada |
| Chun-Xiang Bao | 1120 O'Brien Ave, Montréal QC H4L 3V9, Canada |
| City | Saint-Placide |
| Post Code | J0V 2B0 |
| Category | media |
| Category + City | media + Saint-Placide |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Taxi Media Solution Canada Inc. | 873 Eastern Ave, Toronto, ON M4L 1A2 | 2013-07-12 |
| Sucre Solution Inc. | 105-8905, Boulevard Parent, Trois-riviГЁres, QC G9A 5E1 | 2012-03-01 |
| Solution EnvisÉcure Inc. | 970, Montee De Liesse, Suite 205, St-laurent, QC H4T 1W7 | 2004-10-27 |
| Solution Espace Met Inc. | 6205, Boul. Des Grandes-prairies, MontrГ©al, QC H1P 1A5 | 2015-11-02 |
| Solution CryogГ©nique Inc. | 1851 Rue D'helsinki, Terrebonne, QC J6X 4R2 | 2006-06-14 |
| Solution Revolutionhair Inc. | 257a Boul D'anjou, Chateauguay, QC J6J 2R4 | 2017-05-08 |
| The 2% Solution Foundation | 3534 Avenue Du MusГ©e, MontrГ©al, QC H3G 2C7 | 2019-10-22 |
| J.a.l. Air Solution Inc. | 2121 Saint-marc Street, Suite 1812, Montreal, QC H3H 2P1 | 1997-10-09 |
| Yns Your Network Solution Inc. | 1829 Lincoln, Suite 2, Montreal, QC H3H 1H5 | 1998-01-22 |
| Bol-dan Fontation & Maconnerie Solution Plus Inc. | 1730 Saint Laurent Boulevard, Ottawa, ON K1G 5L1 | 1994-08-31 |
Please comment or provide details below to improve the information on MEDIA PLUS YACCA DISPLAY SOLUTION LTD..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.