Rambo Property Solutions Inc. (Corporation# 11917277) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 2020.
| Corporation ID | 11917277 |
| Business Number | 745064931 |
| Corporation Name | Rambo Property Solutions Inc. |
| Registered Office Address |
75 Mccain Port Colborne ON L3K 3P9 |
| Incorporation Date | 2020-02-21 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Randy Pruyn | 75 McCain, Port Colborne ON L3K 3P9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-21 | current | 75 Mccain, Port Colborne, ON L3K 3P9 |
| Name | 2020-02-21 | current | Rambo Property Solutions Inc. |
| Status | 2020-02-21 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 75 McCain |
| City | Port Colborne |
| Province | ON |
| Postal Code | L3K 3P9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Touch Computer Inc. | 4011 14th Avenue, Markham, ON L3K 0Z9 | |
| Port Colborne Marine Terminal Inc. | 2 Clarence Street, Port Colborne, ON L3K 1B7 | 2018-08-13 |
| Port Weller Marine Terminal Inc. | 2 Clarence Street East, P.o. Box 385, Port Colborne, ON L3K 1B7 | 2010-02-05 |
| Montreal Boatmen Ltd. | 577 Elm Street, P.o. Box 367, Port Colborne, ON L3K 1B7 | 2007-11-19 |
| Ic Energy Systems Inc. | 375 Bell Street, Port Colborne, Ontario, ON L3K 1J7 | 2005-07-05 |
| Albatross Cleaners Incorporated | 98 St Arnaud Street, House, Port Colborne, ON L3K 1M1 | 2006-08-14 |
| 12413922 Canada Inc. | 222 Christmas Street, Port Colborne, ON L3K 1N2 | 2020-10-14 |
| 12361604 Canada Inc. | 124 Killaly Street East, Port Colborne, ON L3K 1N6 | 2020-09-23 |
| The Saucy Pot Inc. | 148 Killaly Street E, Port Colburne, ON L3K 1N8 | 2020-01-01 |
| Canadian Hollywood Heritage Museum | 217 Welland St., Port Colborne, ON L3K 1V4 | 2016-06-13 |
| Find all corporations in postal code L3K | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Randy Pruyn | 75 McCain, Port Colborne ON L3K 3P9, Canada |
| City | Port Colborne |
| Post Code | L3K 3P9 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Atmosphere Property Solutions Inc. | 550 Landreville St., Verdun, QC H3E 1B4 | 2013-03-13 |
| Aer Property Solutions Inc. | 225 Mart Cir, Ottawa, ON K1K 4K8 | 2012-09-07 |
| Rambo Paving Inc. | 583 Sheppard Avenue, Pickering, ON L1V 1G1 | 2020-01-08 |
| 11108778 Canada Inc. | 20 Rambo Street, Hamilton, ON L8W 3C1 | 2018-11-21 |
| Les Placements Yvonne Rambo Inc. | 630 Rue Carillon, Beloeil, QC J3G 3X1 | 1979-08-01 |
| Politips Incorporated | 2219 Rambo Road, Mississauga, ON L4Y 1X8 | 2015-07-10 |
| Rambo's Tire Service Corporation | 102 - 518 Mohawk Road East, Hamilton, ON L8V 2J3 | 2015-10-01 |
| Les Impressions Rambo Ltee | 1-915 Boul.jean-paul Vincent, Longueuil, QC J4G 1V1 | 1983-01-21 |
| Ipds Intellectual Property Design Solutions | 82 Strathearn Avenue North, Montreal West, QC H4X 1X7 | 2007-05-16 |
| Luxembell Property Solutions Incorporated | 440 Eric St, Laval, QC H7P 2X1 | 2018-09-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on Rambo Property Solutions Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.