JAINPURIA TRANSPORT INC. (Corporation# 11917242) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 2020.
| Corporation ID | 11917242 |
| Business Number | 745299735 |
| Corporation Name | JAINPURIA TRANSPORT INC. |
| Registered Office Address |
7 Tara Park Court Brampton ON L6V 3E4 |
| Incorporation Date | 2020-02-21 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HARGOBIND SINGH | 2125 Kipling Avenue, Etobicoke ON M9W 4K6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-06-26 | current | 7 Tara Park Court, Brampton, ON L6V 3E4 |
| Address | 2020-02-21 | 2020-06-26 | 2125 Kipling Avenue, Etobicoke, ON M9W 4K6 |
| Name | 2020-02-21 | current | JAINPURIA TRANSPORT INC. |
| Status | 2020-02-21 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 99homes Capital Inc. | 201-15 Gateway Blvd, Brampton, ON L6V 0H4 | 2020-08-24 |
| 11910426 Canada Inc. | 127 Christian Ritter Drive, Markham, ON L6V 0V8 | 2020-02-18 |
| 9295437 Canada Incorporated | 20 Shediac Rd, Brampton, ON L6V 0V9 | 2015-05-13 |
| Infinity Global Systems Inc. | 18 Beachville Circle, S, Brampton, ON L6V 1A1 | 2011-04-01 |
| Ck Global Marketing Inc. | 9418 Chinguacousy Rd N, Brampton, ON L6V 1A1 | 2004-04-27 |
| Cema Canadian Emergency Management Agency Inc. Amec | 1279 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | 2002-04-26 |
| The Shepherd's House | 10055 Creditview Road, Brampton, ON L6V 1A1 | 2002-01-17 |
| Agribiotech Canada, Inc. | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Rothwell Seeds International Company Limited | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Agribiotech Canada, Inc. | 210 Wanless Drive, Brampton, ON L6V 1A1 | |
| Find all corporations in postal code L6V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HARGOBIND SINGH | 2125 Kipling Avenue, Etobicoke ON M9W 4K6, Canada |
| City | Brampton |
| Post Code | L6V 3E4 |
| Category | transport |
| Category + City | transport + Brampton |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Transport & Broker Jo-bo Ltd. | 555 Rue Dollard, Suite 203, Lasalle, QC H8N 1S2 | 1986-11-20 |
| Bbj Equipement De Transport Ltee | 855 Montee De Liesse, St-laurent, QC H4T 1P5 | 1976-10-29 |
| Transport Pro-aid Inc. | 1245 Sherbrooke St.w., Suite 1225, Montreal, QC H3B 1G2 | 1991-04-08 |
| Hk Logistic Transport Inc. | 11255 A Ch. CГґte-de-liesse, Dorval, QC H9P 1B1 | 2009-06-08 |
| Auto Transport R.v.d. Ltd. | 56 Berlioz, Candiac, QC J5R 3Z4 | 1998-09-23 |
| Tti Technologie Transport Inc. | 136 D'avignon, Dollard Des Ormeaux, QC H9B 2H1 | 1989-03-03 |
| Transport Tfi 4 Inc. | 8801 Trans-canada Hwy, Suite 500, Saint-laurent, QC H4S 1Z6 | |
| Transport D.g.m. Ltee | 89 St-adolphe Road, Morin Heights, QC J0R 1H0 | 1979-06-21 |
| Transport Tfi 4 Inc. | 8801 Trans-canada Highway, Suite 500, St-laurent, QC H4S 1Z6 | 2006-08-02 |
| Gtl Transport Group Inc. | Highway 34 South, Alexandria, ON K0C 1A0 | 1968-07-31 |
Please comment or provide details below to improve the information on JAINPURIA TRANSPORT INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.