HROD Consulting Incorporated (Corporation# 11916947) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 21, 2020.
| Corporation ID | 11916947 |
| Business Number | 745818070 |
| Corporation Name | HROD Consulting Incorporated |
| Registered Office Address |
664 Boulevard Des Grives Gatineau QC J9A 0A8 |
| Incorporation Date | 2020-02-21 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Olivier Ndayisaba | 664 Boulevard des Grives, Gatineau QC J9A 0A8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-21 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-21 | current | 664 Boulevard Des Grives, Gatineau, QC J9A 0A8 |
| Name | 2020-02-21 | current | HROD Consulting Incorporated |
| Status | 2020-02-21 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-21 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11452991 Canada Inc. | 14 Rue De La Vaudaire, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2019-06-07 |
| 8920478 Canada Inc. | 69 Rue De Chinook, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2014-06-10 |
| Superstar Fundraising Inc. | 73, Rue Du Chinook, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2011-12-08 |
| Out of The Box Investments Inc. | 73, Rue Du Chinook, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2014-02-19 |
| Fl - Fundraising League Inc. | 73, Rue Du Chinook, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2014-02-19 |
| Superstar Communications Inc. | 73, Rue Du Chinook, Gatineau, QC J9A 0A8 | 2014-02-19 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Just Capital Consulting Inc. | 325 Blvd Des Grives Apt. 1, Gatineau, QC J9A 0A1 | 2019-08-22 |
| 12116502 Canada Inc. | 388 Boulevard Des Grives, Apt 2, Gatineau, QC J9A 0A2 | 2020-06-23 |
| Expertise, Vision & Innovation Poulin Inc. | 3-355 Boulevard Des Grives, Gatineau, QC J9A 0A2 | 2007-03-13 |
| Pharmacie Louise GrГ©goire Inc. | 100-195, Rue De L'atmosphГЁre, Gatineau, QC J9A 0A3 | 2014-05-23 |
| Centre Dentaire Vadeboncoeur Et AssociÉs Inc. | 195, Rue De L'atmosphère, Bureau 200, Gatineau, QC J9A 0A3 | 2011-04-12 |
| Centre SantÉ Pour Femmes GaÏa Inc. | 195 Rue Atmosphere, Bureau 106, Gatineau, QC J9A 0A3 | 2009-08-28 |
| Centre De Soins Et De PrГ©lГЁvements Itss Du Plateau Inc. | 195 Rue De L'atmosphere, Suite 200, Gatineau, QC J9A 0A3 | 2009-05-19 |
| Les Laboratoires D'alicaments Malo - Canada (llalicam-malo) Inc. | 1-62 Rue Du Zenith, Gatineau, QC J9A 0A4 | 2014-10-27 |
| 8940037 Canada Inc. | 48 Rue Du Zenith, Apartment 2, Gatineau, QC J9A 0A4 | 2014-06-30 |
| Import Export Kekoura Incorporated | 62 ZГ©nith App#1, Gatineau, QC J9A 0A5 | 2013-08-14 |
| Find all corporations in postal code J9A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Olivier Ndayisaba | 664 Boulevard des Grives, Gatineau QC J9A 0A8, Canada |
| City | Gatineau |
| Post Code | J9A 0A8 |
| Category | consulting |
| Category + City | consulting + Gatineau |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Rcg Rx Consulting Group Incorporated | 81 The East Mall, Suite 107, Toronto, ON M8Z 5W3 | |
| Henriksen Consulting Incorporated | 295 Dockerill Street, Trail, BC V1R 3P9 | 2004-03-28 |
| Vxm Consulting Incorporated | 58 Danjohn Crescent, Toronto, ON M1V 3N4 | 2015-10-01 |
| Origin Core Consulting Incorporated | 65 Strathcona Crescent S.w., Calgary, AB T3H 1K9 | 2019-02-13 |
| Savinicha Consulting Incorporated | 4071 Churchill Drive, Windsor, ON N9G 2E6 | 2020-02-06 |
| Pli Wojing Consulting Services IncorporÉe | 922 Rossburn Cres., Ottawa, ON K2J 0G3 | 2011-06-09 |
| F.c.w.c. Consulting Incorporated | 400, 444 - 7 Avenue Sw, Calgary, AB T2P 0X8 | 1998-12-21 |
| R & D Mwd Consulting Incorporated | 229-2 Avenue, Lesliville, AB T0M 1H0 | 2016-11-17 |
| Mdg It Consulting Incorporated | 84 Phillip Ave., Scarborough, ON M1N 3R2 | 2011-06-15 |
| S3a Consulting Incorporated | 332 Rosegate Way, Oakville, ON L6H 7K7 | 2019-10-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on HROD Consulting Incorporated.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.