Masse Critique Management Corp. (Corporation# 11916785) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 20, 2020.
| Corporation ID | 11916785 |
| Business Number | 745736678 |
| Corporation Name | Masse Critique Management Corp. |
| Registered Office Address |
872 Clearcrest Crescent Ottawa ON K4A 3E6 |
| Incorporation Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Stéphane Massé | 872 Clearcrest Crescent, Ottawa ON K4A 3E6, Canada |
| Jacqueline Noiseux | 872 Clearcrest, Ottawa ON K4A 3E6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-20 | current | 872 Clearcrest Crescent, Ottawa, ON K4A 3E6 |
| Name | 2020-02-20 | current | Masse Critique Management Corp. |
| Status | 2020-02-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11758438 Canada Inc. | 883 Clearcrest, Ottawa, ON K4A 3E6 | 2019-11-26 |
| 9914862 Canada Inc. | 722 Clearcrest Cres, Orleans, ON K4A 3E6 | 2016-09-21 |
| 9735461 Canada Inc. | 709 Clearcrest Crescent, Ottawa, ON K4A 3E6 | 2016-05-02 |
| Pure Goals Incorporated | 716 Clearcrest Cr, Ottawa, ON K4A 3E6 | 2012-10-02 |
| Dta Canada Inc. | 713, Clearcrest Crescent, Orleans, ON K4A 3E6 | 2007-09-12 |
| 4349229 Canada Inc. | 879 Clearcrest Cres., Orleans, ON K4A 3E6 | 2006-04-07 |
| 6198465 Canada Inc. | 716 Clearcrest Cre, Orleans, ON K4A 3E6 | 2004-02-23 |
| Technical Rescue Canada Inc. | 722 Clearcrest Crescent, Orleans, ON K4A 3E6 | 2003-11-12 |
| Clearcrest Consulting and Professional Services Inc. | 718 Clearcrest Cresc., Ottawa, ON K4A 3E6 | 2002-01-02 |
| Bolar Bolar & Associates Inc. | 706 Clearcrest Cr., Ottawa, ON K4A 3E6 | 1991-09-05 |
| Find all corporations in postal code K4A 3E6 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Stéphane Massé | 872 Clearcrest Crescent, Ottawa ON K4A 3E6, Canada |
| Jacqueline Noiseux | 872 Clearcrest, Ottawa ON K4A 3E6, Canada |
| City | Ottawa |
| Post Code | K4A 3E6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Masse & Gauthier Mining Contractors Ltd. | 1329 4ieme Ave, Po Box 1090, Val D'or, QC J9P 1K5 | 1973-08-01 |
| Masse Consulting Corp. | 2392 Louis Ave., Windsor, ON N8W 2B8 | 2019-08-30 |
| Les Traductions Caron - Masse Inc. | 10, Impasse De Brest, Bureau 2, Gatineau, QC J8Z 3B3 | 2008-07-16 |
| Critique Week | Deerchase, Woodbridge, ON L4H 1B4 | 2016-06-23 |
| Global Management Masse Et Lefebvre Inc. | 441, Rue Lindsay, Drummondville, QC J2B 1G9 | 2013-12-03 |
| Scan Zone Critique Inc. | 10595 Rue SГ©cant, Anjou, QC H1J 1S6 | 2015-07-14 |
| Regard Critique | 6830 Avenue Du Parc, Bureau 400, MontrГ©al, QC H3N 1W7 | 2017-08-28 |
| Critical Hit Games Inc. | 3551 Boulevard Saint-charles, #536, Kirkland, QC H9H 3C4 | 2020-04-13 |
| Tnfo Investment and Management Corp. | 8, Melanie Drive, Brampton, ON L6T 4L2 | 2014-07-29 |
| Critical Path Software Association Inc. | 3475 St-urbain Street, Apt. 710, Montreal, QC H2X 2N4 | 1983-10-27 |
Please comment or provide details below to improve the information on Masse Critique Management Corp..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.