M5 Forex Method Inc. (Corporation# 11915916) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 20, 2020.
| Corporation ID | 11915916 |
| Business Number | 745480137 |
| Corporation Name | M5 Forex Method Inc. |
| Registered Office Address |
3665 Avenue Ridgewood, App. 600 Montreal QC H3V 1B4 |
| Incorporation Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 3 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Patrick Kerkhoven | 3665 avenue Ridgewood, app. 600, Montreal QC H3V 1B4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-20 | current | 3665 Avenue Ridgewood, App. 600, Montreal, QC H3V 1B4 |
| Name | 2020-02-20 | current | M5 Forex Method Inc. |
| Status | 2020-02-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 3665 avenue Ridgewood, app. 600 |
| City | Montreal |
| Province | QC |
| Postal Code | H3V 1B4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Pank Trading Capital Inc. | 3665 Avenue Ridgewood, App. 600, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2019-10-09 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 11969480 Canada Inc. | 3655 Ridgewood Avenue, Appartment # 104, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2020-03-19 |
| 11195972 Canada Inc. | 405-3475 Avenue Ridgewood, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2019-01-14 |
| Orion Human Research Accreditation | 3465 Avenue Ridgewood, Suite 202, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2017-10-10 |
| A E Cloud Consultants Ltd. | 206 - 3655 Ridgewood Ave, Montreal, QC H3V 1B4 | 2015-01-05 |
| Ilucem Technologies Solutions Inc. | 3235 Ridgewood Avenue, Suite 401, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2014-06-04 |
| Binaloop Softwares Inc. | 3295, Ridgewood, Suite # 5, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2012-11-15 |
| Jean Roberge Conseil Environnement Inc. | 3615 Rue Ridgewood, #502, Montreal, QC H3V 1B4 | 2009-07-20 |
| 6613888 Canada Inc. | 3495 Ridgewood Avenue, Suite 406, Montreal, QC H3V 1B4 | 2006-08-17 |
| 6301088 Canada Inc. | 3605 Ridgewood, Apt. 402, MontrГ©al, QC H3V 1B4 | 2004-10-25 |
| 6275281 Canada Ltee | 3635 Ridgewood App.502, Montreal, QC H3V 1B4 | 2004-08-20 |
| Find all corporations in postal code H3V 1B4 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Patrick Kerkhoven | 3665 avenue Ridgewood, app. 600, Montreal QC H3V 1B4, Canada |
| City | Montreal |
| Post Code | H3V 1B4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gestion Tri-method Inc. | 6370 Boul. Des Grandes-prairies, St-leonard, (mtl), QC | 1976-10-13 |
| Forex Universel Inc. | 4880 Hickmore Street, St Laurent, QC H4T 1K8 | 1994-10-04 |
| Forex Investments Inc. | 3030 Boul Industriel, Val D'or, QC J9P 4P3 | 1978-12-27 |
| Corporation Plus-method | 189 Hymus Boulevard, Suite 200, Pointe Claire, QC H9R 1E9 | |
| Decor New Method Inc. | 7035 Marconi Street, Montreal, QC H2S 3K3 | 1998-03-25 |
| Productions Tri-method Inc. | 6370 Boul. Des Grandes-prairies, St. Leonard, QC | 1976-10-13 |
| SociГ©tГ© De Gestion Forex Canada Nts Inc. | 1800 Mcgill College, #840, Montreal, QC H3A 3J6 | 2002-02-11 |
| Aviel Forex Learning Edge Corporation | 1273 Chemin Du Mont Loup Garou, St. Adele, QC J8B 3C7 | 2012-02-14 |
| Forex Cargo Canada Inc. | 16722 113 Avenue Northwest, Edmonton, AB T5M 2X3 | |
| Aviel Forex Corporation | 1456 St.marc Street, #9a, Montreal, QC H2H 3G3 | 2008-05-01 |
Please comment or provide details below to improve the information on M5 Forex Method Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.