All Mighty Kicks Inc. (Corporation# 11915827) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 20, 2020.
| Corporation ID | 11915827 |
| Business Number | 745491936 |
| Corporation Name | All Mighty Kicks Inc. |
| Registered Office Address |
6812 Golden Hills Way Mississauga ON L5W 1P2 |
| Incorporation Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Jordan Bacchus | 564 Nisbet Court, Mississauga ON L5R 1Z4, Canada |
| Steven Kerr | 6812 Golden Hills Way, Mississauga ON L5W 1P2, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-20 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2020-02-20 | current | 6812 Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 |
| Name | 2020-02-20 | current | All Mighty Kicks Inc. |
| Status | 2020-02-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 6812 Golden Hills Way |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5W 1P2 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Insight Master Ltd. | 6741, Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 | 2018-02-25 |
| 8980721 Canada Corp. | 6781 Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 | 2014-08-06 |
| 6560750 Canada Incorporated | 6737 Golden Hills Way, Mississauga, Ontario, ON L5W 1P2 | 2006-04-28 |
| Gigcorp Enterprise Ltd. | 6785 Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 | 2006-04-25 |
| Advancium Inc. | 6738 Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 | 2005-04-28 |
| Rl Creative Management Solutions Inc. | 6769 Golden Hills Way, Mississauga, ON L5W 1P2 | 2002-03-27 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| King's Transfer Van Lines (toronto) Inc. | 3 - 6710 Maritz Drive, Mississauga, ON L5W 0A1 | 2010-01-15 |
| S&p Canada Ventilation Products, Inc. | 6910 Maritz Drive, Unit 7, Mississauga, ON L5W 0A1 | 2005-05-05 |
| David & Claude Holdings Canada Inc. | 4-6710 Maritz Drive, Mississauga, ON L5W 0A1 | |
| Adfast Toronto Inc. | 4-6710 Maritz Drive, Mississauga, ON L5W 0A1 | |
| Kurinji Consortium Inc. | 7233, Milano Court, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2020-10-01 |
| 11180495 Canada Inc. | 7284 Milano Court, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2019-01-06 |
| Catch The Fire Mississauga | 7245 Milano Court, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2018-01-10 |
| 8621845 Canada Inc. | 7240 Milano Court, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2013-08-30 |
| Blue Planet Universal Limited | 7233 Milano Court, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2010-05-14 |
| Lodsys Inc. | 7240 Milano Crt, Mississauga, ON L5W 0A2 | 2006-10-19 |
| Find all corporations in postal code L5W | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Jordan Bacchus | 564 Nisbet Court, Mississauga ON L5R 1Z4, Canada |
| Steven Kerr | 6812 Golden Hills Way, Mississauga ON L5W 1P2, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5W 1P2 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Mighty Developments Inc. | 4770 Kent Avenue, Suite 314, Montreal, QC H3W 1H2 | 2002-12-04 |
| Entreprises Mighty Roc Inc. | 1311 Chemin Vanier, Aylmer, QC J9H 5E1 | 1995-10-23 |
| Mighty Job Technology Inc. | 26 Prince Edward, Pointe-claire, QC H9R 4C5 | 2000-02-29 |
| Mighty Cast, Inc. | 500 Avenue Victoria, Westmount, QC H3Y 2R5 | 2012-05-08 |
| Mighty Beverages Ltd. | 1401-185 Rue Du Seminaire, Montreal, QC H3C 2A3 | 2009-01-16 |
| Mighty Star Ltee | 2250 De Maisonneuve Blvd. East, Montreal, QC H2K 2E5 | 1959-07-10 |
| Mighty Star Ltee | 6330, 38e Avenue, Montreal, QC H1T 2X6 | |
| Mighty Machines Series IIi Inc. | 455 Saint-antoine Street West, Suite 300, Montreal, QC H2Z 1J1 | |
| Blunts & Kicks Inc. | 2380 Robichaud, St-laurent, QC H4K 1T3 | 2016-08-22 |
| Saint Kicks Incorporated | 764 Millard St, Stouffville, ON L4A 0B5 | 2010-05-31 |
Please comment or provide details below to improve the information on All Mighty Kicks Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.