Gitpo Spirit Lodge (Corporation# 11915592) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is February 20, 2020.
| Corporation ID | 11915592 |
| Business Number | 745976076 |
| Corporation Name | Gitpo Spirit Lodge |
| Registered Office Address |
8 Gitpo Road Eel Ground NB E1V 4E4 |
| Incorporation Date | 2020-02-20 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 2 - 9 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Roger Augustine | 8 Gitpo Road, Eel Ground NB E1V 4E4, Canada |
| Galen Augustine | 43 Riverview Road East, Eel Ground NB E1V 7M4, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2020-02-20 | current |
Canada Not-for-profit Corporations Act (NFP Act) Loi canadienne sur les organisations Г but non lucratif (Loi BNL) |
| Address | 2020-02-20 | current | 8 Gitpo Road, Eel Ground, NB E1V 4E4 |
| Name | 2020-02-20 | current | Gitpo Spirit Lodge |
| Status | 2020-02-20 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2020-02-20 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 8 Gitpo Road |
| City | Eel Ground |
| Province | NB |
| Postal Code | E1V 4E4 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Swift Eagle Incorporated | 8 Gitpo Road, Eel Ground, NB E1V 4H4 | 2003-08-14 |
| Gitpo Storms Corporation | 8 Gitpo Road, Eel Ground First Nation, NB E1V 4E4 | 2014-10-24 |
| Gitpo General Partner Inc. | 8 Gitpo Road, Eel Ground First Nation, NB E1V 4E4 | 2015-05-11 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 8403082 Canada Inc. | 32 Fisherman Lane, Strathadam, NB E1V 0E4 | 2013-01-11 |
| Réseau Des Gens D'affaires Francophones De Miramichi (rÉgaf-miramichi) | 300 Chemin Beaverbrook, Miramichi Ouest, NB E1V 1A1 | 2005-02-08 |
| Komaroll Worldwide Enterprise Inc. | 380 Green St, Miramichi, NB E1V 1T3 | 2009-09-14 |
| Opening Doors for Homeless Kids | 1-111 White Court, Miramichi, NB E1V 1Z8 | 2016-11-21 |
| 7181141 Canada Inc. | 67 Newcastle Blvd., Mirimichi, NB E1V 2B2 | 2009-05-28 |
| Eagles View Resort Group Inc. | 67 Newcastle Blvd., Mirimichi, NB E1V 2B2 | 2009-05-28 |
| Eagles View Golf Club Inc. | 67 Newcastle Blvd., Mirimichi, NB E1V 2B2 | 2009-05-29 |
| Mirawell Consulting Inc. | 525 Newcastle Blvd, Miramichi, NB E1V 2K5 | 2015-09-09 |
| 7013272 Canada Inc. | 143 Avenue St-patrick, Miramichi, NB E1V 2L3 | 2008-07-18 |
| Atcon Quebec Inc. | 626 Newcastle Blvd., Miramichi, NB E1V 2L3 | 2006-08-24 |
| Find all corporations in postal code E1V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Roger Augustine | 8 Gitpo Road, Eel Ground NB E1V 4E4, Canada |
| Galen Augustine | 43 Riverview Road East, Eel Ground NB E1V 7M4, Canada |
| City | Eel Ground |
| Post Code | E1V 4E4 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Gitpo Storms Corporation | 8 Gitpo Road, Eel Ground First Nation, NB E1V 4E4 | 2014-10-24 |
| Gitpo General Partner Inc. | 8 Gitpo Road, Eel Ground First Nation, NB E1V 4E4 | 2015-05-11 |
| The Quebec Lodge Foundation | 14 Rue Warren, Sherbrooke, QC J1M 1N6 | 1997-11-24 |
| Swift Eagle Incorporated | 8 Gitpo Road, Eel Ground, NB E1V 4H4 | 2003-08-14 |
| Consultation Blue Spirit Inc. | 1981, Avenue Mcgill College, Bureau 144, MontrГ©al, QC H3A 2Y1 | 2007-03-26 |
| Locations Freedom Spirit Inc. | 2400 - 1000 De La GauchetiГЁre Ouest, MontrГ©al, QC H3B 4W5 | 2009-04-16 |
| 12 Lodge Wellness Inc. | 12 Lodge Rd, Ottawa, ON K2C 3H1 | 2018-09-18 |
| Thorn Lodge Technology Solutions Inc. | 2422 Thorn Lodge Drive, Mississauga, ON L5K 1K5 | 2004-11-22 |
| Consultation Blue Spirit (2012) Inc. | 1410, Rue Principale, Bureau 104, Sainte-julie, QC J3E 1R6 | 2012-01-27 |
| Spirit River Chamber of Commerce | Spirit River, AB T0H 3G0 | 1954-11-08 |
Please comment or provide details below to improve the information on Gitpo Spirit Lodge.
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.