11681770 Canada Inc. (Corporation# 11681770) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681770 |
| Business Number | 766000939 |
| Corporation Name | 11681770 Canada Inc. |
| Registered Office Address |
18 Horn Street Stoufville ON L4A 0X9 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| JENNIFER VARDON | 18 HORN STREET, STOUFFVILLE ON L4A 0X9, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 18 Horn Street, Stoufville, ON L4A 0X9 |
| Name | 2019-10-15 | current | 11681770 Canada Inc. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 18 HORN STREET |
| City | STOUFVILLE |
| Province | ON |
| Postal Code | L4A 0X9 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 6trees Inc. | 18 Horn Street, Stouffville, ON L4A 0X9 | 2015-09-21 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Dbl Project Consulting Inc. | 27 Horn Street, Stouffville, ON L4A 0X9 | 2018-07-25 |
| Msdc Mechanical Inc. | 39 Chambersburg Way, Stouffville, ON L4A 0X9 | 2017-01-26 |
| 8513708 Canada Inc. | 35 Chambersburg Way, Stouffville, ON L4A 0X9 | 2013-05-06 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Cloudboard Technologies Corporation | 15 Dougherty Cres, Stouffville, ON L4A 0A1 | 2014-01-07 |
| Jl Corporate Matters Inc. | 31 Dougherty Cres., Stouffville, ON L4A 0A1 | 2008-12-01 |
| 10601144 Canada Inc. | 35 Trumpet Street, Whitchurch-stouffville, ON L4A 0A3 | 2018-01-26 |
| 9676791 Canada Inc. | 8 Jamesway Crescent, Stouffville, ON L4A 0A3 | 2016-03-19 |
| 9467564 Canada Incorporated | 14 Jamesway Cres, Stouffville, ON L4A 0A3 | 2015-10-07 |
| Sonsgate Interiors Inc. | 10 Jamesway Crescent, Stouffville, ON L4A 0A3 | 2015-05-21 |
| Arc Reality Inc. | 8 Jamesway Crescent, Stouffville, ON L4A 0A3 | 2016-09-01 |
| 10460435 Canada Inc. | 223 Weldon Rd, Stouffville, ON L4A 0A4 | 2017-10-21 |
| L & L Marketing Services Inc. | 162 Dougherty Cres, Stouffville, ON L4A 0A5 | 2012-11-16 |
| Msv Toronto Inc. | 196 Dougherty Crescent, Whitchurch-stouffville, ON L4A 0A6 | 2020-10-27 |
| Find all corporations in postal code L4A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| JENNIFER VARDON | 18 HORN STREET, STOUFFVILLE ON L4A 0X9, Canada |
| City | STOUFVILLE |
| Post Code | L4A 0X9 |
Please comment or provide details below to improve the information on 11681770 Canada Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.