GHOUL RIP INC. (Corporation# 11681656) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681656 |
| Business Number | 765982731 |
| Corporation Name | GHOUL RIP INC. |
| Registered Office Address |
1010, Sherbrooke Ouest, Suite 1510 MontrГ©al QC H3A 2R7 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Owen McLean | 4691B Avenue Bonavista, Montréal QC H3W 2C6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 1010, Sherbrooke Ouest, Suite 1510, MontrГ©al, QC H3A 2R7 |
| Name | 2019-10-15 | current | GHOUL RIP INC. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 1010, Sherbrooke Ouest, Suite 1510 |
| City | MontrГ©al |
| Province | QC |
| Postal Code | H3A 2R7 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Epifiza Inc. | 408-1010, Rue Sherbrooke Ouest, Montreal, QC H3A 2R7 | 2020-11-26 |
| Imvari Inc. | 400-1010 Rue Sherbrooke Ouest, MontrГ©al, QC H3A 2R7 | 2020-10-18 |
| Ovata Inc. | 1010 Sherbrooke, West, Suite 408, Montreal, QC H3A 2R7 | 2020-05-08 |
| Montreal Coffee Festival | 1010 Sherbrooke Street West, Suite 716, MontrГ©al, QC H3A 2R7 | 2019-08-13 |
| Redstone Diamond Holdings Ltd. | 1010 Sherbrooke Street West, Suite 1800, Montreal, QC H3A 2R7 | 2019-01-19 |
| Tqc AÉro Inc. | 405,1010 Rue Sherbrooke Ouest, Montréal, QC H3A 2R7 | 2018-09-06 |
| World Association Ice Hockey Players Unions, North America (waipu, North America) | 1010, Sherbrooke Street West, Suite 2200, MontrГ©al, QC H3A 2R7 | 2018-01-12 |
| Jc Culture Consulting (canada) Inc. | 1010, Sherbrooke O., Suite 2401, MontrГ©al, QC H3A 2R7 | 2017-09-07 |
| 10244015 Canada Inc. | 1010, Rue Sherbrooke Ouest, Bureau 1800, MontrГ©al, QC H3A 2R7 | 2017-05-19 |
| 10189421 Canada Inc. | 1606 - 1010 Sherbrooke Street West, Montreal, QC H3A 2R7 | 2017-04-12 |
| Find all corporations in postal code H3A 2R7 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Owen McLean | 4691B Avenue Bonavista, Montréal QC H3W 2C6, Canada |
| City | MontrГ©al |
| Post Code | H3A 2R7 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Approsh Mohamed Ghoul S.a.r.f. | 1062 Chemin De La Baie Verte, Rouyn-noranda, QC J0Z 2X0 | 2017-04-21 |
Please comment or provide details below to improve the information on GHOUL RIP INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.