TechnoTrek Solutions Inc. (Corporation# 11681567) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681567 |
| Business Number | 766011936 |
| Corporation Name | TechnoTrek Solutions Inc. |
| Registered Office Address |
8531 Rosehill Drive Richmond BC V7A 2J8 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Sri Naga Mallik Kongara | 8531 Rosehill Drive, Richmond BC V7A 2J8, Canada |
| Harshita Peddi | 8531 Rosehill Drive, Richmond BC V7A 2J8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 8531 Rosehill Drive, Richmond, BC V7A 2J8 |
| Name | 2019-10-15 | current | TechnoTrek Solutions Inc. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Ci-care Medical Centre Corporation | 1145-11980 Hammersmith Way, Richmond, BC V7A 0A4 | 2014-07-26 |
| 9554556 Canada Inc. | 46-10511 Number 5 Road, Richmond, BC V7A 0B2 | 2015-12-17 |
| 10336734 Canada Corporation | 7551 Afton Drive, Richmond, BC V7A 1A2 | 2017-07-25 |
| North American Education Consulting & Investing (canada) Inc. | 7391 Afton Drive, Richmond, BC V7A 1A2 | 2013-03-06 |
| Modong E-trade Limited | 7391 Afton Drive, Richmond, BC V7A 1A2 | 2017-11-22 |
| Secchic International Holdings Ltd. | 7460 Afton Drive, Richmond, BC V7A 1A3 | 2018-09-18 |
| Penguin Bros. Inc. | 7311 Broadmoor Boulevard, Richmond, BC V7A 1A6 | 2018-08-23 |
| Data North Inc. | 7311 Broadmoor Blvd, Richmond, BC V7A 1A6 | 2016-07-11 |
| 12141116 Canada Inc. | 7511 Belair Drive, Richmond, BC V7A 1B7 | 2020-06-18 |
| Everbloom Global Inc. | 7220 Bates Road, Richmond, BC V7A 1C7 | 2020-06-16 |
| Find all corporations in postal code V7A | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Sri Naga Mallik Kongara | 8531 Rosehill Drive, Richmond BC V7A 2J8, Canada |
| Harshita Peddi | 8531 Rosehill Drive, Richmond BC V7A 2J8, Canada |
| City | Richmond |
| Post Code | V7A 2J8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Presentoirs Solutions Inc. | 4020 Bois Franc, St.laurent, QC H4S 1A7 | 1991-04-11 |
| Adb Airfield Solutions, Ltd. | Suite 1300, 55 Metcalfe Street, Ottawa, ON K1P 6L5 | 2009-03-04 |
| Elc Medical Solutions Inc. | 1550, Boul. Alphonse-desjardins, Bureau 240, LГ©vis, QC G6V 0G8 | 1999-12-15 |
| Solutions D'affaires Mdw Inc. | #4-4259 East Hastings Street, Burnaby, BC V5C 2J5 | 1994-06-22 |
| Solutions Medias !@# Inc. | 3046 Rushbrooke Street, Verdun, QC H4G 1S6 | 1998-12-08 |
| Icount Business Solutions Inc. | 7796 Rue Durocher, Apt # 2, Montreal, QC H3N 2A4 | 2016-03-04 |
| Knit Solutions Inc. | 6500 Chemin Mackle, Suite 607, Cote St. Luc, QC H4W 3G7 | 2005-11-30 |
| Better Mobile Solutions Inc. | 15872, Willow Street, Pierrefonds, QC H9H 5G4 | 2008-05-21 |
| Be@com Business Solutions Ltd. | 4 Place Du Commerce, Bureau 300, Ile Des Soeurs, QC H3E 1J4 | 1999-02-02 |
| Practice Solutions Ltd. | 1870 Alta Vista Drive, Ottawa, ON K1G 6R7 | 2005-10-12 |
Please comment or provide details below to improve the information on TechnoTrek Solutions Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.