HEMA REAL INC. (Corporation# 11681435) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681435 |
| Business Number | 766603278 |
| Corporation Name | HEMA REAL INC. |
| Registered Office Address |
842 White Clover Way Mississauga ON L5V 1C6 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| HUSSAM TAHA | 842 White Clover Way, Mississauga ON L5V 1C6, Canada |
| DEEMA ABDUL HADI | 842 White Clover Way, Mississauga ON L5V 1C6, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-12-18 | current | 842 White Clover Way, Mississauga, ON L5V 1C6 |
| Address | 2019-10-15 | 2019-12-18 | 5030 Heatherleigh Avenue, #32, Mississauga, ON L5V 2G7 |
| Name | 2019-10-15 | current | HEMA REAL INC. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Address | 842 White Clover Way |
| City | Mississauga |
| Province | ON |
| Postal Code | L5V 1C6 |
| Country | Canada |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 9353186 Canada Inc. | 842 White Clover Way, Mississauga, ON L5V 1C6 | 2015-06-30 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 10442518 Canada Inc. | 609-810 Scollard Court, Mississauga, ON L5V 0A4 | 2017-10-10 |
| 9897224 Canada Inc. | 5390 Terry Fox Way Unit 7, Mississauga, ON L5V 0A5 | 2016-09-07 |
| 9479899 Canada Inc. | 12-5380 Terry Fox Way, Speedwell Street, Mississauga, ON L5V 0A5 | 2015-10-19 |
| Desishamiana Halal Restaurant Inc. | 816 Britannia Road West Unit 101, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-12-19 |
| Ms Bian Health Incorporated | 808 Britannia Road West, Unit 204, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2016-03-31 |
| Principia Learning Inc. | 808 Britannia Road West, Unit 207, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-01 |
| 11209663 Canada Ltd. | 808 Britannia Road West, Unit 228, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-21 |
| 11216511 Canada Inc. | 808 Britannia Road West, Unit 226, Mississauga, ON L5V 0A6 | 2019-01-24 |
| 10547573 Canada Inc. | 808 Britannia Road West, Suite 209, Mississauga, ON L5V 0A7 | 2017-12-19 |
| Ludus Cafe Corporation | 808 Britannia Rd West, Suite 212, Mississauga, ON L5V 0A7 | 2015-01-15 |
| Find all corporations in postal code L5V | ||
| Name | Address |
|---|---|
| HUSSAM TAHA | 842 White Clover Way, Mississauga ON L5V 1C6, Canada |
| DEEMA ABDUL HADI | 842 White Clover Way, Mississauga ON L5V 1C6, Canada |
| City | Mississauga |
| Post Code | L5V 1C6 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Hema Distributors Ltd. | 47 Mountshannon Drive, Ottawa, ON K2J 4B8 | 2020-08-31 |
| Hema Patel Couture Inc. | 25 Arctic Wolf Road, Brampton, ON L6R 3K4 | 2017-09-26 |
| Home Equity Mortgage Advisors (hema) Ltd. | 1318 Frontenac Ave S.w., Calgary, AB T2T 1B8 | 1981-09-16 |
| Real Real Estate Agency Ltd. Brokerage | 2403 Hixon Street, Oakville, ON L6L 1T9 | 2019-04-15 |
| Real Food for Real Kids Inc. | 115 Saulter Street South, Toronto, ON M3M 3K8 | 2005-07-25 |
| Real Recognize Real Records Inc. | 120 Carlauren Rd Unit 4, Vaughan, ON L4L 8E5 | 2018-01-04 |
| Real Industrial Real Estate Investment Trust 2020 Gp Inc. | 700-77 King Street West, Td North Tower, Toronto, ON M5K 1G8 | 2020-05-01 |
| Placements Real Cayouette Inc. | 478 Corte-real, Boucherville, QC J4B 6Z4 | 1982-12-21 |
| Real Laporte Management Ltd. | 375 Boul Roland-therrien, 4e Etage, Longueuil, QC J4H 4A6 | 1985-02-20 |
| Real Brasseur Claims Adjuster Inc. | 10049 London, Montreal-nord, QC H1H 4H2 | 1983-03-03 |
Please comment or provide details below to improve the information on HEMA REAL INC..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.