Won Life Records Inc. (Corporation# 11681095) is a federal corporation entity registered with Corporations Canada. The incorporation date is October 15, 2019.
| Corporation ID | 11681095 |
| Business Number | 763813532 |
| Corporation Name | Won Life Records Inc. |
| Registered Office Address |
2910 Highway 7 Suite 2302 Concord ON L4K 0H8 |
| Incorporation Date | 2019-10-15 |
| Corporation Status | Active / Actif |
| Number of Directors | 1 - 10 |
| Director Name | Director Address |
|---|---|
| Colin Mitchell | 2910 Highway 7, Suite 2302, Concord ON L4K 0H8, Canada |
| Type | Effective Date | Expiry Date | Detail |
|---|---|---|---|
| Act | 2019-10-15 | current |
Canada Business Corporations Act (CBCA) Loi canadienne sur les sociГ©tГ©s par actions (LCSA) |
| Address | 2019-10-15 | current | 2910 Highway 7, Suite 2302, Concord, ON L4K 0H8 |
| Name | 2019-10-15 | current | Won Life Records Inc. |
| Status | 2019-10-15 | current | Active / Actif |
| Date | Activity | Details |
|---|---|---|
| 2019-10-15 | Incorporation / Constitution en sociГ©tГ© |
| Year | Annual Meeting Date | Corporation Type |
|---|---|---|
| 2020 | 2020-11-30 | Non-distributing corporation with 50 or fewer shareholders SociГ©tГ© n'ayant pas appel au public et comptant 50 actionnaires ou moins |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Forde Consult Group Inc. | 2910 Highway 7, Suite 1409, Vaughan, ON L4K 2M7 | 2015-07-29 |
| Xpressive Lashes Corp. | 2910 Highway 7, Suite 2506, Vaughan, ON L4K 1W8 | 2017-10-23 |
| Aj Event Planning and Decor Corp. | 2910 Highway 7, Vaughan, ON L4K 2M7 | 2018-02-10 |
| To The Poynt Mobile Trailer Services Incorporated | 2910 Highway 7, Apt 216, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2019-04-02 |
| Excellent Taste Italian Food & Wine Inspirations Corp. | 2910 Highway 7, Unit 1407, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2019-04-16 |
| Excelclean Services Inc. | 2910 Highway 7, Suite 2708, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2019-08-02 |
| Youth Climate Report | 2910 Highway 7, Suite 1401, Concord, ON L4K 0H8 | 2020-06-09 |
| 12336847 Canada Inc. | 2910 Highway 7, Unit212, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2020-09-12 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| 12491460 Canada Inc. | 3404-2910 Highway 7, Concord, ON L4K 0H8 | 2020-11-12 |
| 12188864 Canada Inc. | 1007-2910 Highway 7, L4k 0h8, ON L4K 0H8 | 2020-07-10 |
| Adeori Corp. | 2409-2910 Highway 7, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2020-06-08 |
| 11716824 Canada Inc. | 2910 Hwy 7, Unit 311, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2019-11-01 |
| 11504002 Canada Inc. | 3108-2910 Highway 7, Concord, ON L4K 0H8 | 2019-07-08 |
| One & Only Design Inc. | 517-2910 Highway 7, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2018-07-25 |
| Polarc Inc. | 2910 Highway 7 #2107, Concord, ON L4K 0H8 | 2018-06-07 |
| Ranoeknight Consulting Inc. | 2504-2910 Highway 7, Concord, ON L4K 0H8 | 2017-09-18 |
| Perbus Construction Inc. | 1802 - 2910 Highway 7, Concord, ON L4K 0H8 | 2017-09-01 |
| Cater Mee Crepes Incorporated | 2910 Highway 7 W, Suite 1409, Vaughan, ON L4K 0H8 | 2017-07-06 |
| Find all corporations in postal code L4K 0H8 | ||
| Name | Address |
|---|---|
| Colin Mitchell | 2910 Highway 7, Suite 2302, Concord ON L4K 0H8, Canada |
| City | Concord |
| Post Code | L4K 0H8 |
| Corporation Name | Office Address | Incorporation |
|---|---|---|
| Swag-a-life Records Corp. | 452 Rutherford Road North, Brampton, ON L6V 3S1 | 2009-11-06 |
| Creative Invasion Records Limited | 7035 Maxwell Road Unit 201, Mississauga, ON L5S 1R5 | 2020-07-19 |
| Sun Life Financial Advisory Inc. | 1155 Metcalfe, Montreal, QC H3B 2V9 | 2002-12-03 |
| Maisons Mor-life Ltee | 23057 Onterey St, Laval, QC H7L 3J1 | 1968-04-01 |
| The Life-by-life Child and Youth Development Foundation | 51 Wood Crescent, Regina, SK S4S 6J6 | 2016-01-01 |
| Valeurs Mobilieres Sun Life Inc. | 225 King Street West, Toronto, ON M5V 3C5 | 1995-12-19 |
| Ministry of Life International (aka City of Life Miracle Centre) | 111 Whitefoot Crescent, Ajax, ON L1Z 2E3 | 2020-12-03 |
| Sun Life Canadian Re Gp Inc. | 1 York Street, 31st Floor, Toronto, ON M5J 0B6 | 2014-01-02 |
| Sun Life Global Investments Inc. | 1 York Street, 31st Floor, Toronto, ON M5J 0B6 | 2004-11-16 |
| Sun Life Financial Holdings Inc. | 150 King St. West, Suite 1400, Toronto, ON M5H 1J9 |
Please comment or provide details below to improve the information on Won Life Records Inc..
| Data Provider | Corporations Canada |
| Jurisdiction | Canada |
This dataset includes 999 thousand corporation entities registered with Corporations Canada, a division of Innovation, Science and Economic Development Canada. Each corporation is registered with corporation number, corporate name, office address, current status, directors, annual filling dates, etc.